Rechtszaak tegen WEF en oprichter Klaus Schwab over discriminatie
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een zwarte Amerikaanse vrouw heeft een rechtszaak aangespannen tegen het World Economic Forum (WEF) en diens oprichter Klaus Schwab omdat ze zou zijn gediscrimineerd om haar huidskleur en zwangerschap. Zij werd na haar zwangerschapsverlof namelijk direct ontslagen en vervangen door een niet-zwangere witte vrouw.
Volgens de zaak die speelt in New York is er een cultuur van discriminatie bij het WEF, de organisator van het jaarlijkse economische forum in het Zwitserse Davos. In haar aanklacht stelt de vrouw, Topaz Smith, dat het WEF zwarte werknemers zoveel mogelijk probeerde te weren bij de bijeenkomst in Davos. Smith organiseerde praatsessies op de top die ze via videoverbinding moest bijwonen omdat het WEF weigerde haar reiskosten naar Zwitserland te betalen.
Smith kreeg na terugkeer van haar zwangerschapsverlof een tijdelijk contract aangeboden. Dat was volgens Smith een poging van het WEF om haar te bewegen te vertrekken zonder het WEF aansprakelijk te houden voor discriminatie.
Seksuele intimidatie
In The Wall Street Journal verscheen onlangs een artikel over een vijandige cultuur tegen vrouwen en zwarte mensen bij het WEF, met ook beschuldigingen van seksuele intimidatie.
Een woordvoerder van het WEF zegt dat er valse beschuldigingen worden gedaan en dat dit bewezen zal worden in de rechtszaal. Eerder dit jaar werd nog bekend dat de 86-jarige Schwab de dagelijkse leiding bij het WEF uit handen geeft en een toezichthoudende rol bij de organisatie op zich neemt. Hij richtte het WEF in 1971 op.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De winst van Shell heeft in het vierde kwartaal een tik gekregen door lagere gas- en olieprijzen. Het Britse olie- en gasconcern produceerde wel iets meer brandstoffen, maar dat kon de prijsdaling niet volledig compenseren.
1 uur geleden