Rechtszaak tegen WEF en oprichter Klaus Schwab over discriminatie
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een zwarte Amerikaanse vrouw heeft een rechtszaak aangespannen tegen het World Economic Forum (WEF) en diens oprichter Klaus Schwab omdat ze zou zijn gediscrimineerd om haar huidskleur en zwangerschap. Zij werd na haar zwangerschapsverlof namelijk direct ontslagen en vervangen door een niet-zwangere witte vrouw.
Volgens de zaak die speelt in New York is er een cultuur van discriminatie bij het WEF, de organisator van het jaarlijkse economische forum in het Zwitserse Davos. In haar aanklacht stelt de vrouw, Topaz Smith, dat het WEF zwarte werknemers zoveel mogelijk probeerde te weren bij de bijeenkomst in Davos. Smith organiseerde praatsessies op de top die ze via videoverbinding moest bijwonen omdat het WEF weigerde haar reiskosten naar Zwitserland te betalen.
Smith kreeg na terugkeer van haar zwangerschapsverlof een tijdelijk contract aangeboden. Dat was volgens Smith een poging van het WEF om haar te bewegen te vertrekken zonder het WEF aansprakelijk te houden voor discriminatie.
Seksuele intimidatie
In The Wall Street Journal verscheen onlangs een artikel over een vijandige cultuur tegen vrouwen en zwarte mensen bij het WEF, met ook beschuldigingen van seksuele intimidatie.
Een woordvoerder van het WEF zegt dat er valse beschuldigingen worden gedaan en dat dit bewezen zal worden in de rechtszaal. Eerder dit jaar werd nog bekend dat de 86-jarige Schwab de dagelijkse leiding bij het WEF uit handen geeft en een toezichthoudende rol bij de organisatie op zich neemt. Hij richtte het WEF in 1971 op.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
5 uur geleden