Rechtszaak tegen WEF en oprichter Klaus Schwab over discriminatie
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een zwarte Amerikaanse vrouw heeft een rechtszaak aangespannen tegen het World Economic Forum (WEF) en diens oprichter Klaus Schwab omdat ze zou zijn gediscrimineerd om haar huidskleur en zwangerschap. Zij werd na haar zwangerschapsverlof namelijk direct ontslagen en vervangen door een niet-zwangere witte vrouw.
Volgens de zaak die speelt in New York is er een cultuur van discriminatie bij het WEF, de organisator van het jaarlijkse economische forum in het Zwitserse Davos. In haar aanklacht stelt de vrouw, Topaz Smith, dat het WEF zwarte werknemers zoveel mogelijk probeerde te weren bij de bijeenkomst in Davos. Smith organiseerde praatsessies op de top die ze via videoverbinding moest bijwonen omdat het WEF weigerde haar reiskosten naar Zwitserland te betalen.
Smith kreeg na terugkeer van haar zwangerschapsverlof een tijdelijk contract aangeboden. Dat was volgens Smith een poging van het WEF om haar te bewegen te vertrekken zonder het WEF aansprakelijk te houden voor discriminatie.
Seksuele intimidatie
In The Wall Street Journal verscheen onlangs een artikel over een vijandige cultuur tegen vrouwen en zwarte mensen bij het WEF, met ook beschuldigingen van seksuele intimidatie.
Een woordvoerder van het WEF zegt dat er valse beschuldigingen worden gedaan en dat dit bewezen zal worden in de rechtszaal. Eerder dit jaar werd nog bekend dat de 86-jarige Schwab de dagelijkse leiding bij het WEF uit handen geeft en een toezichthoudende rol bij de organisatie op zich neemt. Hij richtte het WEF in 1971 op.
Meer uit Financieel
LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
6 uur geleden