Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen WEF en oprichter Klaus Schwab over discriminatie

Rechtszaak tegen WEF en oprichter Klaus Schwab over discriminatie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een zwarte Amerikaanse vrouw heeft een rechtszaak aangespannen tegen het World Economic Forum (WEF) en diens oprichter Klaus Schwab omdat ze zou zijn gediscrimineerd om haar huidskleur en zwangerschap. Zij werd na haar zwangerschapsverlof namelijk direct ontslagen en vervangen door een niet-zwangere witte vrouw.

Volgens de zaak die speelt in New York is er een cultuur van discriminatie bij het WEF, de organisator van het jaarlijkse economische forum in het Zwitserse Davos. In haar aanklacht stelt de vrouw, Topaz Smith, dat het WEF zwarte werknemers zoveel mogelijk probeerde te weren bij de bijeenkomst in Davos. Smith organiseerde praatsessies op de top die ze via videoverbinding moest bijwonen omdat het WEF weigerde haar reiskosten naar Zwitserland te betalen.

Smith kreeg na terugkeer van haar zwangerschapsverlof een tijdelijk contract aangeboden. Dat was volgens Smith een poging van het WEF om haar te bewegen te vertrekken zonder het WEF aansprakelijk te houden voor discriminatie.

Seksuele intimidatie

In The Wall Street Journal verscheen onlangs een artikel over een vijandige cultuur tegen vrouwen en zwarte mensen bij het WEF, met ook beschuldigingen van seksuele intimidatie.

Een woordvoerder van het WEF zegt dat er valse beschuldigingen worden gedaan en dat dit bewezen zal worden in de rechtszaal. Eerder dit jaar werd nog bekend dat de 86-jarige Schwab de dagelijkse leiding bij het WEF uit handen geeft en een toezichthoudende rol bij de organisatie op zich neemt. Hij richtte het WEF in 1971 op.

Meer uit Financieel

AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

22 minuten geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

49 minuten geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

1 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

1 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

2 uur geleden
Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

2 uur geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

3 uur geleden