Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen Trump voor samenzwering rond aanval Capitool

Rechtszaak tegen Trump voor samenzwering rond aanval Capitool

WASHINGTON (ANP) - Tegen de voormalige Amerikaanse president Trump is een civiele rechtszaak aangespannen wegens samenzwering. De voorzitter van een commissie van het Amerikaanse parlement wil dat Trump wordt vervolgd omdat Trump-aanhangers het parlementsgebouw Capitool hebben bestormd.

De leider van de commissie voor Binnenlandse Veiligheid van het Huis van Afgevaardigden, Bennie Thompson, wil ook stappen tegen advocaat Rudy Giuliani, die met Trump samenwerkte. De Democraat beschuldigt de twee Republikeinen van samenzwering met de extreemrechtse groepen Proud Boys en Oath Keepers. Die deden mee aan de aanval van 6 januari.

Thompson baseert zich op een wet die is opgesteld na de Amerikaanse Burgeroorlog om geweld en intimidatie door de extreemrechtse Ku Klux Klan te bestrijden. Hij heeft als burger de aanklacht ingediend. Het is daardoor de eerste civiele procedure tegen de voormalige president in verband met de stormloop op het Capitool, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN. De stap komt enkele dagen nadat de Senaat Trump had vrijgesproken van het aanzetten tot een opstand.

Thompson wijst op uitlatingen en tweets van Trump in de maanden voor de bestorming om Trump en Giuliani ervan te beschuldigen dat zij hun aanhangers mobiliseerden voor een aanval op het Capitool. Die wilden daarmee voorkomen dat het parlement de overwinning van Trump-rivaal Biden zou bevestigen. De nauwelijks gebruikte wet maakt stappen van burgers mogelijk tegen mensen die "geweld, intimidatie of bedreiging" gebruiken om te voorkomen dat iemand zijn ambt kan uitoefenen.

Een adviseur van Trump reageerde meteen op de nieuwe aanklacht. Volgens hem heeft de oud-president zich niet schuldig gemaakt aan het aanzetten tot geweld of aan samenzwering om daarmee geweld aan te wakkeren.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 minuten geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

38 minuten geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

44 minuten geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

2 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

2 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

3 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

3 uur geleden