Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen resort na dood toeriste in jungle Maleisië

Rechtszaak tegen resort na dood toeriste in jungle Maleisië

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De familie van een Frans-Ierse tiener die dood is gevonden in de Maleisische jungle, sleept het vakantieoord voor de rechter waar ze verbleef. De nabestaanden verwijten het Dusun Resort bij Kuala Lumpur dat het onvoldoende veiligheidsmaatregelen heeft genomen. Ze eisen volgens rechtbankdocumenten voorlopig 40.000 euro aan compensatie.

De 15-jarige Nora Quoirin verdween vorig jaar uit het resort. Dat leidde tot een zoektocht van anderhalve week in het regenwoud. Honderden mensen, helikopters en honden speurden naar de tiener, wier lichaam uiteindelijk werd gevonden in de buurt van het vakantieoord waar ze met haar familie verbleef.

De familie van Nora zegt dat het meisje niet uit zichzelf zou zijn vertrokken, maar volgens de politie zijn er geen aanwijzingen dat sprake is van een misdrijf. De advocaten van de ouders betogen nu dat de verdwijning van de tiener het gevolg is van nalatigheid door het resort. De toegangspoort naar hun vakantiewoning zou altijd open hebben gestaan en er waren geen bewakers of beveiligingscamera's.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

3 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

5 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

7 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

10 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

16 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

16 uur geleden