Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen resort na dood toeriste in jungle Maleisië

Rechtszaak tegen resort na dood toeriste in jungle Maleisië

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De familie van een Frans-Ierse tiener die dood is gevonden in de Maleisische jungle, sleept het vakantieoord voor de rechter waar ze verbleef. De nabestaanden verwijten het Dusun Resort bij Kuala Lumpur dat het onvoldoende veiligheidsmaatregelen heeft genomen. Ze eisen volgens rechtbankdocumenten voorlopig 40.000 euro aan compensatie.

De 15-jarige Nora Quoirin verdween vorig jaar uit het resort. Dat leidde tot een zoektocht van anderhalve week in het regenwoud. Honderden mensen, helikopters en honden speurden naar de tiener, wier lichaam uiteindelijk werd gevonden in de buurt van het vakantieoord waar ze met haar familie verbleef.

De familie van Nora zegt dat het meisje niet uit zichzelf zou zijn vertrokken, maar volgens de politie zijn er geen aanwijzingen dat sprake is van een misdrijf. De advocaten van de ouders betogen nu dat de verdwijning van de tiener het gevolg is van nalatigheid door het resort. De toegangspoort naar hun vakantiewoning zou altijd open hebben gestaan en er waren geen bewakers of beveiligingscamera's.

Meer uit Buitenland

Macron en Von der Leyen dreigen met meer sancties voor Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.

6 minuten geleden
160.000 mensen bij Barcelona moeten binnenblijven om giftige wolk

VILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.

58 minuten geleden
Duitsland weert eerste asielzoekers sinds strenger migratiebeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.

1 uur geleden
Europese leiders in Kyiv herdenken gesneuvelde Oekraïners

KYIV (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Poolse premier Donald Tusk hebben tijdens hun bezoek aan Kyiv hun eer betuigd aan gesneuvelde Oekraïense militairen. Dat deden zij samen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en diens vrouw Olena.

2 uur geleden
Pakistan en India melden doden na nieuwe aanvallen

NEW DELHI/ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - India en Pakistan melden tientallen slachtoffers na de nieuwe aanvallen over en weer. In Pakistan zijn elf doden en meer dan vijftig gewonden gevallen. In India ligt het dodental op vijf.

2 uur geleden
Minister Pakistan ontkent overleg nucleaire raad

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse defensieminister Khawaja Asif ontkent dat de raad die over onder meer het nucleaire arsenaal gaat, bijeen is gekomen. Functionarissen zeiden dat premier Shehbaz Sharif had opgeroepen tot een spoedoverleg na het oplopen van spanningen met buurland India.

4 uur geleden
Conservatieve partij Zuid-Korea wisselt van presidentskandidaat

SEOUL (ANP/AFP) - De conservatieve regeringspartij (PPP) in Zuid-Korea heeft besloten van presidentskandidaat te wisselen. Oud-minister Kim Moon-soo moet plaatsmaken voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

5 uur geleden