Rechtszaak tegen resort na dood toeriste in jungle Maleisië
KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De familie van een Frans-Ierse tiener die dood is gevonden in de Maleisische jungle, sleept het vakantieoord voor de rechter waar ze verbleef. De nabestaanden verwijten het Dusun Resort bij Kuala Lumpur dat het onvoldoende veiligheidsmaatregelen heeft genomen. Ze eisen volgens rechtbankdocumenten voorlopig 40.000 euro aan compensatie.
De 15-jarige Nora Quoirin verdween vorig jaar uit het resort. Dat leidde tot een zoektocht van anderhalve week in het regenwoud. Honderden mensen, helikopters en honden speurden naar de tiener, wier lichaam uiteindelijk werd gevonden in de buurt van het vakantieoord waar ze met haar familie verbleef.
De familie van Nora zegt dat het meisje niet uit zichzelf zou zijn vertrokken, maar volgens de politie zijn er geen aanwijzingen dat sprake is van een misdrijf. De advocaten van de ouders betogen nu dat de verdwijning van de tiener het gevolg is van nalatigheid door het resort. De toegangspoort naar hun vakantiewoning zou altijd open hebben gestaan en er waren geen bewakers of beveiligingscamera's.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het is de Europese Unie niet gelukt om een hard klimaatdoel voor 2035 af te spreken voorafgaand aan de klimaattop (COP30) in Belém in Brazilië. De top begint over een aantal dagen. De EU-lidstaten raakten het alleen eens over het verminderen van uitstoot ergens tussen de 66,3 en 72,5 procent in 2035. Dit stond eerder ook al in een intentieverklaring.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na lang onderhandelen hebben EU-klimaatministers woensdagochtend toch een akkoord bereikt over een klimaatdoel voor 2040. De EU-lidstaten hebben daarmee ingestemd met het voorstel van de Europese Commissie om de uitstoot van CO2 in 2040 met 90 procent te verminderen vergeleken met 1990. Wel is het akkoord op meerdere punten afgezwakt.
1 uur geledenPOKROVSK (ANP/RTR) - Rusland heeft de Oekraïense militairen in het belegerde Pokrovsk en Koepjansk opgeroepen om zich over te geven. Volgens het Russische ministerie van Defensie is dat de enige manier waarop de troepen in de twee Oost-Oekraïense steden zichzelf kunnen redden.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea lijkt klaar te zijn om snel een nieuwe kernproef uit te voeren, meldt persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst. De kernproef zou binnen korte tijd kunnen worden gerealiseerd, mocht leider Kim Jong-un dit besluiten. Het zou de zevende kernproef van het land zijn, de laatste was in 2017.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland verbiedt de islamistische organisatie Muslim Interaktiv. Die heeft regelmatig opgeroepen tot de stichting van een kalifaat in Duitsland en volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat de groep in tegen de constitutionele orde. Bovendien ontkent Interaktiv het bestaan van de staat Israël.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zohran Mamdani heeft zich in zijn overwinningsspeech na de burgemeestersverkiezing in New York direct tot president Donald Trump gericht. De 34-jarige Democraat benadrukte in de toespraak dat New York een stad van immigranten is. "En als je het op een van ons gemunt hebt, moet je langs ons allemaal."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 36ste dag ingegaan, en daarmee is het de langste sluiting van het gros van de federale diensten in het land ooit.
5 uur geleden