Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen 'ongrijpbare' Piet S. van start

Rechtszaak tegen 'ongrijpbare' Piet S. van start

DEN HAAG (ANP) - Het langverwachte proces tegen de Haagse Piet S. en zijn vermeende handlangers begint, 2,5 jaar na hun aanhouding, in de rechtbank van Den Haag. Het Openbaar Ministerie denkt dat de man zich met anderen bezighield met onder meer grootschalige internationale drugshandel en witwassen.

S., ook wel bekend als ‘Dikke Piet’, heeft een decennialange reputatie in de onderwereld. Hij wordt door het OM gezien als de leider van de groep verdachten. Een "geslepen en ongrijpbare crimineel", zo noemde de officier van justitie S. tijdens de eerste inleidende zitting eind 2020. Justitie is van plan om ruim 63 miljoen euro van hem af te pakken. Zelf zegt de man onschuldig te zijn.

De meer dan twintig verdachten die terechtstaan in de zaak-Taxus werden in september 2020 opgepakt. Dit kwam mede doordat agenten konden meelezen met de versleutelde berichten van communicatiedienst Encrochat. Onder hen zijn ook familieleden van S. De meeste verdachten zitten niet meer vast, in veel gevallen omdat er lange tijd geen uitzicht was op een snelle, inhoudelijke behandeling van de zaak.

Het dossier van de zaak beslaat inmiddels meer dan 70.000 pagina’s. De rechtbank heeft de komende vier maanden meerdere dagen per week uitgetrokken om de zaak te behandelen. In oktober worden de vonnissen verwacht.

Meer uit Binnenland

Vrijwel alle betrokkenen busongeval Zwitserland zijn weer thuis

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.

22 minuten geleden
Spooraannemer: saboteurs hadden kennis, waren gericht op overlast

AMERSFOORT (ANP) - De daders van de grootschalige spoorsabotages van dinsdag hadden duidelijk kennis over spoorsystemen en waren bovenal uit op overlast, denkt directeur Jorn Pruntel van spooraannemer ASSET Rail. "Het was zeer vakkundig uitgevoerd. Hiervoor moet je veel kennis hebben van het vakgebied, anders kun je dit niet", schat hij in.

24 minuten geleden
Twee aanhoudingen na onrust bij demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag twee personen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld. Een politieagent raakte daarbij lichtgewond. De Mobiele Eenheid zette kort een waterwerper en pepperspray in.

36 minuten geleden
Boeren verlaten Arnhem na speeches, gesprek met Statenleden

ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.

2 uur geleden
Enkele aanhoudingen om onrust Malieveld, pepperspray ingezet

DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.

3 uur geleden
Eis 17,5 jaar cel tegen man uit Arkel voor leidersrol IS in Syrië

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.

3 uur geleden
Nederlandse EP'ers missen vooral voorstellen van Brussel

STRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.

3 uur geleden