Rechtszaak tegen 'ongrijpbare' Piet S. van start
DEN HAAG (ANP) - Het langverwachte proces tegen de Haagse Piet S. en zijn vermeende handlangers begint, 2,5 jaar na hun aanhouding, in de rechtbank van Den Haag. Het Openbaar Ministerie denkt dat de man zich met anderen bezighield met onder meer grootschalige internationale drugshandel en witwassen.
S., ook wel bekend als ‘Dikke Piet’, heeft een decennialange reputatie in de onderwereld. Hij wordt door het OM gezien als de leider van de groep verdachten. Een "geslepen en ongrijpbare crimineel", zo noemde de officier van justitie S. tijdens de eerste inleidende zitting eind 2020. Justitie is van plan om ruim 63 miljoen euro van hem af te pakken. Zelf zegt de man onschuldig te zijn.
De meer dan twintig verdachten die terechtstaan in de zaak-Taxus werden in september 2020 opgepakt. Dit kwam mede doordat agenten konden meelezen met de versleutelde berichten van communicatiedienst Encrochat. Onder hen zijn ook familieleden van S. De meeste verdachten zitten niet meer vast, in veel gevallen omdat er lange tijd geen uitzicht was op een snelle, inhoudelijke behandeling van de zaak.
Het dossier van de zaak beslaat inmiddels meer dan 70.000 pagina’s. De rechtbank heeft de komende vier maanden meerdere dagen per week uitgetrokken om de zaak te behandelen. In oktober worden de vonnissen verwacht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijvers en journalisten komen dinsdag voor het hoofdkantoor van Facebook Nederland in Amsterdam in actie tegen het trainen van AI-taalmodellen met hun werk. De actie valt voor de start van de Kinderboekenweek, die woensdag begint.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.
12 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.
17 uur geledenLOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
18 uur geleden