Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS

Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS

CHICAGO (ANP/RTR) - Een man uit Colorado heeft een rechtszaak aangespannen tegen McDonald's over de ernstige E.coli-uitbraak in de Verenigde Staten, die wordt gelinkt aan de Quarter Pounder-hamburgers van de fastfoodketen. Door die uitbraak is volgens de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC één persoon overleden en werden tientallen mensen ziek. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien staten.

De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in de staat Illinois. In die aanklacht staat dat de man, Eric Stelly, begin deze maand heeft gegeten bij een vestiging van McDonald's in Colorado en dat hij een paar dagen later positief testte op E.coli. Dat zou dus te linken zijn aan de uitbraak bij McDonald's.

Hij wil nu een schadevergoeding van meer dan 50.000 dollar omdat McDonald's nalatig zou zijn geweest met hygiëne en het bereiden van voedsel. McDonald's heeft zelf gezegd dat de uitbraak samenhangt met besmette uien van een toeleverancier. Uit voorzorg verkoopt het bedrijf voorlopig geen Quarter Pounders in de getroffen staten.

Volgens de CDC gaat het om bijna vijftig mensen die ziek werden, van wie de meesten in Colorado en Nebraska. Tien mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen, onder wie een kind met een ernstige aandoening die de bloedvaten in de nieren aantast. Een oudere inwoner van Colorado is overleden. Alle slachtoffers waren geïnfecteerd met dezelfde stam van E.coli en hadden Quarter Pounders gegeten voordat ze hun symptomen ontwikkelden.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

5 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

9 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

10 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

11 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

12 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

12 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

14 uur geleden