Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS
CHICAGO (ANP/RTR) - Een man uit Colorado heeft een rechtszaak aangespannen tegen McDonald's over de ernstige E.coli-uitbraak in de Verenigde Staten, die wordt gelinkt aan de Quarter Pounder-hamburgers van de fastfoodketen. Door die uitbraak is volgens de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC één persoon overleden en werden tientallen mensen ziek. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien staten.
De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in de staat Illinois. In die aanklacht staat dat de man, Eric Stelly, begin deze maand heeft gegeten bij een vestiging van McDonald's in Colorado en dat hij een paar dagen later positief testte op E.coli. Dat zou dus te linken zijn aan de uitbraak bij McDonald's.
Hij wil nu een schadevergoeding van meer dan 50.000 dollar omdat McDonald's nalatig zou zijn geweest met hygiëne en het bereiden van voedsel. McDonald's heeft zelf gezegd dat de uitbraak samenhangt met besmette uien van een toeleverancier. Uit voorzorg verkoopt het bedrijf voorlopig geen Quarter Pounders in de getroffen staten.
Volgens de CDC gaat het om bijna vijftig mensen die ziek werden, van wie de meesten in Colorado en Nebraska. Tien mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen, onder wie een kind met een ernstige aandoening die de bloedvaten in de nieren aantast. Een oudere inwoner van Colorado is overleden. Alle slachtoffers waren geïnfecteerd met dezelfde stam van E.coli en hadden Quarter Pounders gegeten voordat ze hun symptomen ontwikkelden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
4 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
5 uur geleden