Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS

Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS

CHICAGO (ANP/RTR) - Een man uit Colorado heeft een rechtszaak aangespannen tegen McDonald's over de ernstige E.coli-uitbraak in de Verenigde Staten, die wordt gelinkt aan de Quarter Pounder-hamburgers van de fastfoodketen. Door die uitbraak is volgens de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC één persoon overleden en werden tientallen mensen ziek. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien staten.

De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in de staat Illinois. In die aanklacht staat dat de man, Eric Stelly, begin deze maand heeft gegeten bij een vestiging van McDonald's in Colorado en dat hij een paar dagen later positief testte op E.coli. Dat zou dus te linken zijn aan de uitbraak bij McDonald's.

Hij wil nu een schadevergoeding van meer dan 50.000 dollar omdat McDonald's nalatig zou zijn geweest met hygiëne en het bereiden van voedsel. McDonald's heeft zelf gezegd dat de uitbraak samenhangt met besmette uien van een toeleverancier. Uit voorzorg verkoopt het bedrijf voorlopig geen Quarter Pounders in de getroffen staten.

Volgens de CDC gaat het om bijna vijftig mensen die ziek werden, van wie de meesten in Colorado en Nebraska. Tien mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen, onder wie een kind met een ernstige aandoening die de bloedvaten in de nieren aantast. Een oudere inwoner van Colorado is overleden. Alle slachtoffers waren geïnfecteerd met dezelfde stam van E.coli en hadden Quarter Pounders gegeten voordat ze hun symptomen ontwikkelden.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

5 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

6 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

8 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

9 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

10 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

11 uur geleden