Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS

Rechtszaak tegen McDonald's over grote E.coli-uitbraak in VS

CHICAGO (ANP/RTR) - Een man uit Colorado heeft een rechtszaak aangespannen tegen McDonald's over de ernstige E.coli-uitbraak in de Verenigde Staten, die wordt gelinkt aan de Quarter Pounder-hamburgers van de fastfoodketen. Door die uitbraak is volgens de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC één persoon overleden en werden tientallen mensen ziek. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien staten.

De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in de staat Illinois. In die aanklacht staat dat de man, Eric Stelly, begin deze maand heeft gegeten bij een vestiging van McDonald's in Colorado en dat hij een paar dagen later positief testte op E.coli. Dat zou dus te linken zijn aan de uitbraak bij McDonald's.

Hij wil nu een schadevergoeding van meer dan 50.000 dollar omdat McDonald's nalatig zou zijn geweest met hygiëne en het bereiden van voedsel. McDonald's heeft zelf gezegd dat de uitbraak samenhangt met besmette uien van een toeleverancier. Uit voorzorg verkoopt het bedrijf voorlopig geen Quarter Pounders in de getroffen staten.

Volgens de CDC gaat het om bijna vijftig mensen die ziek werden, van wie de meesten in Colorado en Nebraska. Tien mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen, onder wie een kind met een ernstige aandoening die de bloedvaten in de nieren aantast. Een oudere inwoner van Colorado is overleden. Alle slachtoffers waren geïnfecteerd met dezelfde stam van E.coli en hadden Quarter Pounders gegeten voordat ze hun symptomen ontwikkelden.

Meer uit Financieel

Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

1 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

2 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

2 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

2 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

2 uur geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

4 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

5 uur geleden