Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer

Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer

LONDEN (ANP/AFP) - Meer dan zevenhonderd jonge werknemers en oud-medewerkers van de Britse McDonald's spannen een rechtszaak aan tegen het fastfoodconcern. Ze eisen een schadevergoeding in verband met beschuldigingen van wangedrag op de werkvloer, maakte advocatenkantoor Leigh Day dinsdag bekend.

"Ik heb te maken gehad met homofobe opmerkingen van managers en collega's", zei een 19-jarige anonieme medewerker, geciteerd in de verklaring van Leigh Day. "Mijn manager zei dat als ik er niet mee om kan gaan, ik beter ontslag kan nemen", voegde hij eraan toe. Het advocatenkantoor zei dat een andere werknemer heeft aangegeven herhaaldelijk om seks te zijn gevraagd. Weer een andere beschuldiging betrof een manager die jonge medewerkers tijdens diensten ongepast aanraakte.

McDonald's is een van de grootste werkgevers in Groot-Brittannië met ongeveer 170.000 medewerkers, onder wie veel tieners. "De beschreven aantijgingen zijn afschuwelijk en onaanvaardbaar", zei Alistair Macrow, topman van de keten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland, dinsdag tegen Britse parlementariërs toen hij hierover vragen kreeg tijdens een hoorzitting.

Over de kwestie was eerder al veel media-aandacht na een onderzoek van omroep BBC. Macrow merkte ook op dat afgelopen jaar 29 werknemers zijn ontslagen om beschuldigingen van seksuele intimidatie. Maar volgens vakbonden, die in het parlement eveneens aan het woord kwamen, heeft de keten na de eerdere aantijgingen te weinig gedaan om de situatie te verbeteren.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

31 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

46 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

1 uur geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

3 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden