Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer

Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer

LONDEN (ANP/AFP) - Meer dan zevenhonderd jonge werknemers en oud-medewerkers van de Britse McDonald's spannen een rechtszaak aan tegen het fastfoodconcern. Ze eisen een schadevergoeding in verband met beschuldigingen van wangedrag op de werkvloer, maakte advocatenkantoor Leigh Day dinsdag bekend.

"Ik heb te maken gehad met homofobe opmerkingen van managers en collega's", zei een 19-jarige anonieme medewerker, geciteerd in de verklaring van Leigh Day. "Mijn manager zei dat als ik er niet mee om kan gaan, ik beter ontslag kan nemen", voegde hij eraan toe. Het advocatenkantoor zei dat een andere werknemer heeft aangegeven herhaaldelijk om seks te zijn gevraagd. Weer een andere beschuldiging betrof een manager die jonge medewerkers tijdens diensten ongepast aanraakte.

McDonald's is een van de grootste werkgevers in Groot-Brittannië met ongeveer 170.000 medewerkers, onder wie veel tieners. "De beschreven aantijgingen zijn afschuwelijk en onaanvaardbaar", zei Alistair Macrow, topman van de keten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland, dinsdag tegen Britse parlementariërs toen hij hierover vragen kreeg tijdens een hoorzitting.

Over de kwestie was eerder al veel media-aandacht na een onderzoek van omroep BBC. Macrow merkte ook op dat afgelopen jaar 29 werknemers zijn ontslagen om beschuldigingen van seksuele intimidatie. Maar volgens vakbonden, die in het parlement eveneens aan het woord kwamen, heeft de keten na de eerdere aantijgingen te weinig gedaan om de situatie te verbeteren.

Meer uit Financieel

DNB voert reorganisatie door om 10 procent van kosten te besparen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.

25 minuten geleden
DNB waarschuwt voor hoge Amerikaanse aandelenkoersen na AI-hype

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.

2 uur geleden
Toezichthouder ACM ziet knelpunten in wijzigingen Postwet

DEN HAAG (ANP) - De door de overheid voorgestelde wijzigingen van de Postwet zijn alleen uitvoerbaar en handhaafbaar als er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van een toets van de voorstellen, die de toezichthouder op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft uitgevoerd.

2 uur geleden
DNB houdt vast aan 'code oranje' om economische onzekerheid

AMSTERDAM (ANP) - "Als ik bij het KNMI zou werken, zou het nog steeds code oranje zijn." Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) over de financiële stabiliteit in Nederland. "De kans op economische en financiële schokken is nog steeds hoog. Het is niet de vraag of, maar wanneer en waar die schokken zich voor gaan doen."

2 uur geleden
ACM doet inval bij aannemers om mogelijke verboden afspraken

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.

4 uur geleden
EU-rapport: overheidsschuld Nederland blijft stijgen

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.

4 uur geleden
Zwitserse economie krimpt voor het eerst sinds 2023

BERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.

4 uur geleden