Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer

Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer

LONDEN (ANP/AFP) - Meer dan zevenhonderd jonge werknemers en oud-medewerkers van de Britse McDonald's spannen een rechtszaak aan tegen het fastfoodconcern. Ze eisen een schadevergoeding in verband met beschuldigingen van wangedrag op de werkvloer, maakte advocatenkantoor Leigh Day dinsdag bekend.

"Ik heb te maken gehad met homofobe opmerkingen van managers en collega's", zei een 19-jarige anonieme medewerker, geciteerd in de verklaring van Leigh Day. "Mijn manager zei dat als ik er niet mee om kan gaan, ik beter ontslag kan nemen", voegde hij eraan toe. Het advocatenkantoor zei dat een andere werknemer heeft aangegeven herhaaldelijk om seks te zijn gevraagd. Weer een andere beschuldiging betrof een manager die jonge medewerkers tijdens diensten ongepast aanraakte.

McDonald's is een van de grootste werkgevers in Groot-Brittannië met ongeveer 170.000 medewerkers, onder wie veel tieners. "De beschreven aantijgingen zijn afschuwelijk en onaanvaardbaar", zei Alistair Macrow, topman van de keten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland, dinsdag tegen Britse parlementariërs toen hij hierover vragen kreeg tijdens een hoorzitting.

Over de kwestie was eerder al veel media-aandacht na een onderzoek van omroep BBC. Macrow merkte ook op dat afgelopen jaar 29 werknemers zijn ontslagen om beschuldigingen van seksuele intimidatie. Maar volgens vakbonden, die in het parlement eveneens aan het woord kwamen, heeft de keten na de eerdere aantijgingen te weinig gedaan om de situatie te verbeteren.

Meer uit Financieel

Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

43 minuten geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

2 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

4 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

5 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

5 uur geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

6 uur geleden