Rechtszaak tegen Britse McDonald's om wangedrag op werkvloer
LONDEN (ANP/AFP) - Meer dan zevenhonderd jonge werknemers en oud-medewerkers van de Britse McDonald's spannen een rechtszaak aan tegen het fastfoodconcern. Ze eisen een schadevergoeding in verband met beschuldigingen van wangedrag op de werkvloer, maakte advocatenkantoor Leigh Day dinsdag bekend.
"Ik heb te maken gehad met homofobe opmerkingen van managers en collega's", zei een 19-jarige anonieme medewerker, geciteerd in de verklaring van Leigh Day. "Mijn manager zei dat als ik er niet mee om kan gaan, ik beter ontslag kan nemen", voegde hij eraan toe. Het advocatenkantoor zei dat een andere werknemer heeft aangegeven herhaaldelijk om seks te zijn gevraagd. Weer een andere beschuldiging betrof een manager die jonge medewerkers tijdens diensten ongepast aanraakte.
McDonald's is een van de grootste werkgevers in Groot-Brittannië met ongeveer 170.000 medewerkers, onder wie veel tieners. "De beschreven aantijgingen zijn afschuwelijk en onaanvaardbaar", zei Alistair Macrow, topman van de keten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland, dinsdag tegen Britse parlementariërs toen hij hierover vragen kreeg tijdens een hoorzitting.
Over de kwestie was eerder al veel media-aandacht na een onderzoek van omroep BBC. Macrow merkte ook op dat afgelopen jaar 29 werknemers zijn ontslagen om beschuldigingen van seksuele intimidatie. Maar volgens vakbonden, die in het parlement eveneens aan het woord kwamen, heeft de keten na de eerdere aantijgingen te weinig gedaan om de situatie te verbeteren.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
18 uur geleden