Rechtszaak om inreisverbod Khatib nog niet bekend bij rechtbank
NIJMEGEN (ANP) - Het is nog onduidelijk of en wanneer er een rechtszaak komt over het inreisverbod dat is opgelegd aan Mohammed Khatib van de pro-Palestijnse beweging Samidoun. Khatib zei vrijdag naar de rechter te stappen, maar een woordvoerder van de rechtbank Midden-Nederland laat zondagavond weten dat er nog geen zaak is aangebracht. "Wij hebben in het weekend iemand die piketdienst heeft voor vreemdelingenzaken, maar hebben over deze zaak niks gehoord", aldus de woordvoerder. Khatib was zondagavond zelf nog niet bereikbaar over de juridische stappen die hij had aangekondigd.
Khatib was voornemens om maandag te spreken op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar die lezing gaat door het inreisverbod niet door. Ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Marjolein Faber (Asiel en Migratie) noemden de komst van Khatib eerder "zeer onwenselijk" en vinden dat hij geweld tegen de staat Israël "vergoelijkt en verheerlijkt". Khatib zelf noemde het inreisverbod "islamofoob en racistisch".
Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels K7 zei vrijdag dat er met een dubbele maat wordt gemeten in het geval van Khatib, omdat de Israëlische president Yitzhak Herzog eerder wel welkom was. "Het was echter diezelfde Herzog die eind 2023 de tekst "Ik vertrouw op je" op een enorme granaat schreef die vervolgens afgevuurd werd op het dichtbevolkte Gaza, waar vele mannen, vrouwen en kinderen letterlijk de dood in werden gejaagd", aldus de moslimkoepels. "Deze verheerlijking van en zelfs aanzet tot daadwerkelijk geweld, was voor de Nederlandse overheid echter geen reden om hem de toegang tot het land te ontzeggen en hem verbieden te spreken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten op de derde en laatste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B nog een getuige te horen. Dat werd maandag duidelijk bij aanvang van de zitting.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is maandagochtend gearriveerd bij het gerechtshof in Amsterdam, voor de derde en laatste zittingsdag van de inhoudelijke behandeling van zijn zedenzaak. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 08.45 uur. Hoewel er veel pers aanwezig was, wist de artiest grotendeels onopgemerkt de ingang van het gerechtshof te bereiken.
26 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) waarschuwt maandag voor beten van teken. Het is de Week van de Teek en het RIVM adviseert mensen goed te letten op teken als ze in de natuur zijn geweest. Een besmette teek kan de ziekte van Lyme overbrengen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nagenoeg net zo vaak digitaal vaardig als twee jaar geleden. Dat meldt het CBS op basis van een steekproef onder ongeveer 6000 Nederlanders tussen de 16 en 75 jaar oud. Een meerderheid, 84 procent, heeft in 2025 digitale basisvaardigheden als het sturen van een e-mail of chatten onder de knie. Dat betekent dat 16 procent van de bevolking niet over deze vaardigheden beschikt. Bij het vorige meetmoment in 2023 was 83 procent van de Nederlanders digitaal vaardig.
2 uur geledenLANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
16 uur geleden