Rechtszaak om inreisverbod Khatib nog niet bekend bij rechtbank
NIJMEGEN (ANP) - Het is nog onduidelijk of en wanneer er een rechtszaak komt over het inreisverbod dat is opgelegd aan Mohammed Khatib van de pro-Palestijnse beweging Samidoun. Khatib zei vrijdag naar de rechter te stappen, maar een woordvoerder van de rechtbank Midden-Nederland laat zondagavond weten dat er nog geen zaak is aangebracht. "Wij hebben in het weekend iemand die piketdienst heeft voor vreemdelingenzaken, maar hebben over deze zaak niks gehoord", aldus de woordvoerder. Khatib was zondagavond zelf nog niet bereikbaar over de juridische stappen die hij had aangekondigd.
Khatib was voornemens om maandag te spreken op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar die lezing gaat door het inreisverbod niet door. Ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Marjolein Faber (Asiel en Migratie) noemden de komst van Khatib eerder "zeer onwenselijk" en vinden dat hij geweld tegen de staat Israël "vergoelijkt en verheerlijkt". Khatib zelf noemde het inreisverbod "islamofoob en racistisch".
Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels K7 zei vrijdag dat er met een dubbele maat wordt gemeten in het geval van Khatib, omdat de Israëlische president Yitzhak Herzog eerder wel welkom was. "Het was echter diezelfde Herzog die eind 2023 de tekst "Ik vertrouw op je" op een enorme granaat schreef die vervolgens afgevuurd werd op het dichtbevolkte Gaza, waar vele mannen, vrouwen en kinderen letterlijk de dood in werden gejaagd", aldus de moslimkoepels. "Deze verheerlijking van en zelfs aanzet tot daadwerkelijk geweld, was voor de Nederlandse overheid echter geen reden om hem de toegang tot het land te ontzeggen en hem verbieden te spreken."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
6 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
12 uur geleden