Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak om inreisverbod Khatib nog niet bekend bij rechtbank

Rechtszaak om inreisverbod Khatib nog niet bekend bij rechtbank

NIJMEGEN (ANP) - Het is nog onduidelijk of en wanneer er een rechtszaak komt over het inreisverbod dat is opgelegd aan Mohammed Khatib van de pro-Palestijnse beweging Samidoun. Khatib zei vrijdag naar de rechter te stappen, maar een woordvoerder van de rechtbank Midden-Nederland laat zondagavond weten dat er nog geen zaak is aangebracht. "Wij hebben in het weekend iemand die piketdienst heeft voor vreemdelingenzaken, maar hebben over deze zaak niks gehoord", aldus de woordvoerder. Khatib was zondagavond zelf nog niet bereikbaar over de juridische stappen die hij had aangekondigd.

Khatib was voornemens om maandag te spreken op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar die lezing gaat door het inreisverbod niet door. Ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Marjolein Faber (Asiel en Migratie) noemden de komst van Khatib eerder "zeer onwenselijk" en vinden dat hij geweld tegen de staat Israël "vergoelijkt en verheerlijkt". Khatib zelf noemde het inreisverbod "islamofoob en racistisch".

Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels K7 zei vrijdag dat er met een dubbele maat wordt gemeten in het geval van Khatib, omdat de Israëlische president Yitzhak Herzog eerder wel welkom was. "Het was echter diezelfde Herzog die eind 2023 de tekst "Ik vertrouw op je" op een enorme granaat schreef die vervolgens afgevuurd werd op het dichtbevolkte Gaza, waar vele mannen, vrouwen en kinderen letterlijk de dood in werden gejaagd", aldus de moslimkoepels. "Deze verheerlijking van en zelfs aanzet tot daadwerkelijk geweld, was voor de Nederlandse overheid echter geen reden om hem de toegang tot het land te ontzeggen en hem verbieden te spreken."

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

7 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

8 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

9 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

9 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

14 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

14 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

18 uur geleden