Rechtszaak om inreisverbod Khatib nog niet bekend bij rechtbank
NIJMEGEN (ANP) - Het is nog onduidelijk of en wanneer er een rechtszaak komt over het inreisverbod dat is opgelegd aan Mohammed Khatib van de pro-Palestijnse beweging Samidoun. Khatib zei vrijdag naar de rechter te stappen, maar een woordvoerder van de rechtbank Midden-Nederland laat zondagavond weten dat er nog geen zaak is aangebracht. "Wij hebben in het weekend iemand die piketdienst heeft voor vreemdelingenzaken, maar hebben over deze zaak niks gehoord", aldus de woordvoerder. Khatib was zondagavond zelf nog niet bereikbaar over de juridische stappen die hij had aangekondigd.
Khatib was voornemens om maandag te spreken op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar die lezing gaat door het inreisverbod niet door. Ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Marjolein Faber (Asiel en Migratie) noemden de komst van Khatib eerder "zeer onwenselijk" en vinden dat hij geweld tegen de staat Israël "vergoelijkt en verheerlijkt". Khatib zelf noemde het inreisverbod "islamofoob en racistisch".
Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels K7 zei vrijdag dat er met een dubbele maat wordt gemeten in het geval van Khatib, omdat de Israëlische president Yitzhak Herzog eerder wel welkom was. "Het was echter diezelfde Herzog die eind 2023 de tekst "Ik vertrouw op je" op een enorme granaat schreef die vervolgens afgevuurd werd op het dichtbevolkte Gaza, waar vele mannen, vrouwen en kinderen letterlijk de dood in werden gejaagd", aldus de moslimkoepels. "Deze verheerlijking van en zelfs aanzet tot daadwerkelijk geweld, was voor de Nederlandse overheid echter geen reden om hem de toegang tot het land te ontzeggen en hem verbieden te spreken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
2 uur geleden