Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak Franse oud-president Sarkozy om geld Kaddafi begonnen

Rechtszaak Franse oud-president Sarkozy om geld Kaddafi begonnen

PARIJS (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen de Franse oud-president Nicolas Sarkozy over de zogenoemde Libië-affaire is begonnen. Hij zou voor zijn verkiezingscampagne in 2007 geld hebben aangenomen van de Libische dictator Muammar Kaddafi. Sarkozy wordt beschuldigd van onder meer corruptie en illegale campagnefinanciering.

Sarkozy was president van 2007 tot 2012, maar is sindsdien geplaagd door schandalen en rechtszaken. Hij is al twee keer veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik en wordt nog in twee andere zaken onderzocht.

De zaak die nu begonnen is, duurt zeker drie maanden. Er is tien jaar onderzoek gedaan naar de banden van Sarkozy met het Libische regime. Volgens de aanklager zou de toenmalige presidentskandidaat in ruil voor geld hebben beloofd om Kaddafi's internationale imago op te poetsen. Sarkozy ontkent alle aantijgingen en doet de zaak af als een politiek proces. De politicus wordt inmiddels ook, net als zijn vrouw Carla Bruni, vervolgd om pogingen getuigen te beïnvloeden in deze zaak.

De 69-jarige Sarkozy kan tien jaar celstraf krijgen. Naast de oud-president staan nog twaalf andere verdachten terecht die zouden hebben geholpen met het binnenhalen van Libisch geld.

Meer uit Buitenland

Zelensky wil Trump bij vredesgesprekken in Istanbul

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ziet Donald Trump graag bij eventuele vredesgesprekken met Rusland in Istanbul. De Amerikaanse president zei eerder dat hij "erover nadacht" om naar Turkije te gaan.

45 minuten geleden
Modi waarschuwt Pakistan: we zullen krachtig reageren op terreur

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft maandag in een tv-toespraak gezworen om "krachtig" te reageren op elke toekomstige "terroristische aanval" in het conflict met Pakistan. Ook waarschuwde hij dat India geen "nucleaire chantage" tolereert van het buurland.

2 uur geleden
Hamas heeft Amerikaans-Israëlische gijzelaar vrijgelaten

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander vrijgelaten, heeft de beweging bekendgemaakt. De 21-jarige man is in de Gazastrook overgedragen aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). Israël heeft bevestigd dat een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis en naar Israëlische strijdkrachten wordt gebracht.

3 uur geleden
Media: Amerikaans-Israëlische gijzelaar na vrijlating naar Trump

JERUZALEM (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.

5 uur geleden
Hulporganisaties roepen Israël op tot opheffing blokkade Gaza

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.

5 uur geleden
Kremlin hekelt Europese druk om wapenstilstand te sluiten

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.

5 uur geleden
Israël vraagt ICC om intrekking arrestatiebevel tegen Netanyahu

DEN HAAG (ANP/RTR) - Israël heeft rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) gevraagd om de arrestatiebevelen tegen premier Benjamin Netanyahu en oud-minister van Defensie Yoav Gallant in te trekken. Die bevelen werden in november uitgevaardigd in een onderzoek naar de oorlog in de Gazastrook.

7 uur geleden