Rechtszaak Franse oud-president Sarkozy om geld Kaddafi begonnen
PARIJS (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen de Franse oud-president Nicolas Sarkozy over de zogenoemde Libië-affaire is begonnen. Hij zou voor zijn verkiezingscampagne in 2007 geld hebben aangenomen van de Libische dictator Muammar Kaddafi. Sarkozy wordt beschuldigd van onder meer corruptie en illegale campagnefinanciering.
Sarkozy was president van 2007 tot 2012, maar is sindsdien geplaagd door schandalen en rechtszaken. Hij is al twee keer veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik en wordt nog in twee andere zaken onderzocht.
De zaak die nu begonnen is, duurt zeker drie maanden. Er is tien jaar onderzoek gedaan naar de banden van Sarkozy met het Libische regime. Volgens de aanklager zou de toenmalige presidentskandidaat in ruil voor geld hebben beloofd om Kaddafi's internationale imago op te poetsen. Sarkozy ontkent alle aantijgingen en doet de zaak af als een politiek proces. De politicus wordt inmiddels ook, net als zijn vrouw Carla Bruni, vervolgd om pogingen getuigen te beïnvloeden in deze zaak.
De 69-jarige Sarkozy kan tien jaar celstraf krijgen. Naast de oud-president staan nog twaalf andere verdachten terecht die zouden hebben geholpen met het binnenhalen van Libisch geld.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
5 uur geleden