Rechtszaak fatale flatbrand Arnhem 16 juni achter gesloten deuren
ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem behandelt dinsdag 16 juni de zaak over de fatale flatbrand tijdens de jaarwisseling in Arnhem. Twee jongens, twaalf en dertien jaar oud, zijn de verdachten in deze rechtszaak.
De kinderrechters van de meervoudige kamer behandelen de zaak achter gesloten deuren, kondigde de rechtbank dinsdag aan. Dat is gebruikelijk bij strafzaken met minderjarige verdachten.
Door de brand kwamen een 39-jarige man en zijn 4-jarige zoontje om het leven. De 36-jarige moeder en haar 8-jarige dochter raakten zwaargewond. Het gezin uit Arnhem was op bezoek in de flat en stond in de lift toen de brand uitbrak en de stroom uitviel. De brand in de flat aan het Gelderseplein ontstond na middernacht doordat een bank in het portiek van de flat vlam vatte toen daarop vuurwerk was gelegd.
De beide verdachten wonen zelf ook in de flat aan het Gelderseplein. Zij kwamen op vrijdag 3 januari onder voorwaarden op vrije voeten. De rechter-commissaris van de rechtbank besloot dat de jongens hun proces in vrijheid mochten afwachten.
De rechtbank is van plan om op maandag 29 juni om 13:15 uur uitspraak te doen. Die is wel in het openbaar, maar alleen voor pers. Vanwege de coronamaatregelen kan publiek niet aanwezig zijn bij de uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
21 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
53 minuten geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.
2 uur geleden