Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak ExxonMobil tegen klimaatbelegger nu toch verworpen

Rechtszaak ExxonMobil tegen klimaatbelegger nu toch verworpen

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft toch een streep gezet door een rechtszaak die olie- en gasconcern ExxonMobil voerde tegen de groene beleggersgroep Arjuna Capital. Centraal daarin stond een eerder ingetrokken voorstel, waarin de aandeelhouder ExxonMobil opriep meer te doen tegen klimaatverandering. Volgens de rechter heeft Arjuna "onvoorwaardelijk en onherroepelijk" toegezegd niet opnieuw soortgelijke voorstellen te doen.

ExxonMobil spande de zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. Het concern beweerde dat Arjuna werd "geleid door een extreme agenda" en niet in het belang van beleggers handelde. Begin februari werd het voorstel ingetrokken, maar ExxonMobil wilde de zaak toch doorzetten. Arjuna verzocht de rechter de zaak te verwerpen, maar zonder succes. De rechter achtte de kans aanwezig dat de beleggersgroep in de toekomst mogelijk met vergelijkbare voorstellen kon komen.

Maar die zorgen van ExxonMobil zijn volgens de rechter in het Texaanse Fort Worth met de toezegging nu weggenomen. Daarmee "verzekert" Arjuna het olieconcern "dat het overtredende gedrag niet meer zal voorkomen", aldus de rechter.

Follow This uit Nederland wilde het voorstel samen met Arjuna indienen. Ook tegen deze beleggersgroep spande ExxonMobil een rechtszaak aan, om dezelfde beschuldigingen. Daarover wilde de Amerikaanse rechter echter geen uitspraak doen, omdat Follow This niet Amerikaans is.

Meer uit Financieel

Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

28 minuten geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

2 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

3 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

4 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

5 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden