Rechtszaak ExxonMobil tegen klimaatbelegger nu toch verworpen
FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft toch een streep gezet door een rechtszaak die olie- en gasconcern ExxonMobil voerde tegen de groene beleggersgroep Arjuna Capital. Centraal daarin stond een eerder ingetrokken voorstel, waarin de aandeelhouder ExxonMobil opriep meer te doen tegen klimaatverandering. Volgens de rechter heeft Arjuna "onvoorwaardelijk en onherroepelijk" toegezegd niet opnieuw soortgelijke voorstellen te doen.
ExxonMobil spande de zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. Het concern beweerde dat Arjuna werd "geleid door een extreme agenda" en niet in het belang van beleggers handelde. Begin februari werd het voorstel ingetrokken, maar ExxonMobil wilde de zaak toch doorzetten. Arjuna verzocht de rechter de zaak te verwerpen, maar zonder succes. De rechter achtte de kans aanwezig dat de beleggersgroep in de toekomst mogelijk met vergelijkbare voorstellen kon komen.
Maar die zorgen van ExxonMobil zijn volgens de rechter in het Texaanse Fort Worth met de toezegging nu weggenomen. Daarmee "verzekert" Arjuna het olieconcern "dat het overtredende gedrag niet meer zal voorkomen", aldus de rechter.
Follow This uit Nederland wilde het voorstel samen met Arjuna indienen. Ook tegen deze beleggersgroep spande ExxonMobil een rechtszaak aan, om dezelfde beschuldigingen. Daarover wilde de Amerikaanse rechter echter geen uitspraak doen, omdat Follow This niet Amerikaans is.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
7 uur geleden