Rechtszaak easyJet en Schiphol over problemen zomer 2022 van de baan
SCHIPHOL (ANP) - Een rechtszaak tussen luchtvaartmaatschappij easyJet en Schiphol over de problemen in de zomer van 2022 die dinsdag zou dienen is van de baan. Volgens een gezamenlijke verklaring is er "overeenstemming gevonden" tussen beide partijen, zonder details te geven.
In de zaak wilde easyJet de rechtbank in Haarlem vragen om Schiphol aansprakelijk te stellen voor geleden schade in de zomer van 2022. Toen werden honderden vluchten geschrapt door een personeelstekort bij de beveiliging. Als gevolg daarvan moest easyJet onder meer de ticketverkoop naar eigen zeggen drastisch beperken. De maatschappij betichtte Schiphol van onrechtmatig handelen en het leveren van een wanprestatie.
Maar nu zeggen de partijen dat ze "overeenstemming hebben bereikt over de afwikkeling van toezeggingen die de luchthaven in 2022 aan luchtvaartmaatschappijen heeft gedaan. Nu dit naar tevredenheid is afgehandeld, gaat de geplande rechtszitting op dinsdag 16 januari niet meer door. EasyJet en Schiphol kijken ernaar uit om zich op de toekomst te concentreren".
Lange rijen
Gedurende het zomerseizoen in 2022 ontstonden er op drukke dagen regelmatig lange rijen in de vertrekhallen, soms zelfs tot daarbuiten. Dat kwam door de lange wachttijd voor de bagagecontrole, waar onvoldoende beveiligers werkten. Passagiers misten daardoor soms zelfs hun vlucht doordat ze niet op tijd langs alle checks kwamen. Om de drukte het hoofd te bieden, beperkte Schiphol een tijdlang het aantal reizigers dat via de luchthaven vloog.
Ook KLM leed onder de forse beperkingen op Schiphol anderhalf jaar geleden. Door de problemen liep de grootste luchtvaartmaatschappij op de luchthaven honderden miljoenen euro's aan inkomsten mis. Ook was KLM veel geld kwijt aan het compenseren van gedupeerde reizigers. Daarover had de maatschappij afspraken gemaakt met Schiphol, stelde financieel directeur Erik Swelheim bij de presentatie van de jaarcijfers over 2022, zonder uit te wijden over de inhoud daarvan.
Schiphol heeft aangegeven dat er inderdaad een financiƫle regeling is getroffen met diverse luchtvaartmaatschappijen, maar wilde niet ingaan op welke maatschappijen dit betreft.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
14 uur geleden