Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak easyJet en Schiphol over problemen zomer 2022 van de baan

Rechtszaak easyJet en Schiphol over problemen zomer 2022 van de baan

SCHIPHOL (ANP) - Een rechtszaak tussen luchtvaartmaatschappij easyJet en Schiphol over de problemen in de zomer van 2022 die dinsdag zou dienen is van de baan. Volgens een gezamenlijke verklaring is er "overeenstemming gevonden" tussen beide partijen, zonder details te geven.

In de zaak wilde easyJet de rechtbank in Haarlem vragen om Schiphol aansprakelijk te stellen voor geleden schade in de zomer van 2022. Toen werden honderden vluchten geschrapt door een personeelstekort bij de beveiliging. Als gevolg daarvan moest easyJet onder meer de ticketverkoop naar eigen zeggen drastisch beperken. De maatschappij betichtte Schiphol van onrechtmatig handelen en het leveren van een wanprestatie.

Maar nu zeggen de partijen dat ze "overeenstemming hebben bereikt over de afwikkeling van toezeggingen die de luchthaven in 2022 aan luchtvaartmaatschappijen heeft gedaan. Nu dit naar tevredenheid is afgehandeld, gaat de geplande rechtszitting op dinsdag 16 januari niet meer door. EasyJet en Schiphol kijken ernaar uit om zich op de toekomst te concentreren".

Lange rijen

Gedurende het zomerseizoen in 2022 ontstonden er op drukke dagen regelmatig lange rijen in de vertrekhallen, soms zelfs tot daarbuiten. Dat kwam door de lange wachttijd voor de bagagecontrole, waar onvoldoende beveiligers werkten. Passagiers misten daardoor soms zelfs hun vlucht doordat ze niet op tijd langs alle checks kwamen. Om de drukte het hoofd te bieden, beperkte Schiphol een tijdlang het aantal reizigers dat via de luchthaven vloog.

Ook KLM leed onder de forse beperkingen op Schiphol anderhalf jaar geleden. Door de problemen liep de grootste luchtvaartmaatschappij op de luchthaven honderden miljoenen euro's aan inkomsten mis. Ook was KLM veel geld kwijt aan het compenseren van gedupeerde reizigers. Daarover had de maatschappij afspraken gemaakt met Schiphol, stelde financieel directeur Erik Swelheim bij de presentatie van de jaarcijfers over 2022, zonder uit te wijden over de inhoud daarvan.

Schiphol heeft aangegeven dat er inderdaad een financiële regeling is getroffen met diverse luchtvaartmaatschappijen, maar wilde niet ingaan op welke maatschappijen dit betreft.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

1 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

2 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

3 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

4 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

5 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

6 uur geleden