Rechtszaak dreigt voor Funda wegens verwijderen advertenties
AMSTERDAM (ANP) - Huizensite Funda moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden voor het verwijderen van advertenties van huizenverkopers. Volgens de digitale makelaarsdienst gmak zijn zeker elf advertenties van Funda verwijderd omdat de woningbezitters gebruik maakten van de diensten van het bedrijf. Met een kort geding wil de onderneming Funda dwingen de advertenties weer terug te plaatsen.
"Funda benadeelt hiermee huizenbezitters, die voor deze advertenties hebben betaald. Zij worden gestraft vanwege het steeds hoger oplopende conflict van Funda met online dienstverlener gmak", stelt advocaat Wilko Jan Aardema, die namens gmak optreedt.
Gmak helpt huizenverkopers die op Funda hun woning te koop willen zetten. Onder andere voor het bepalen van een verkoopprijs levert het bedrijf hulpmiddelen. Daarnaast kunnen woningbezitters via gmak een eigen site maken voor het huis dat ze proberen te verkopen.
Blokkade
Volgens gmak worden advertenties die met die hulpmiddelen zijn gecreëerd geweigerd op Funda om makelaars te beschermen tegen concurrentie van digitale makelaarsdiensten. Funda is opgericht door brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars en Taxateurs (NVM), die de site nog voor een groot deel in handen heeft.
Funda zou die blokkade hebben bewerkstelligd door de voorwaarden voor intermediairs aan te passen. Voorheen waren de advertenties van gmak wel toegestaan, maar nu stelt Funda de voorwaarde dat tussenpersonen de bewuste woningen fysiek moeten hebben bezocht om de waarde te kunnen bepalen. "Daarmee moeten wij als een traditionele makelaar werken", zegt Chris van der Voorn, directeur van gmak. "Dat zijn we niet en dat gaan we ook niet worden."
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
21 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden