Rechtszaak dreigt voor Funda wegens verwijderen advertenties
AMSTERDAM (ANP) - Huizensite Funda moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden voor het verwijderen van advertenties van huizenverkopers. Volgens de digitale makelaarsdienst gmak zijn zeker elf advertenties van Funda verwijderd omdat de woningbezitters gebruik maakten van de diensten van het bedrijf. Met een kort geding wil de onderneming Funda dwingen de advertenties weer terug te plaatsen.
"Funda benadeelt hiermee huizenbezitters, die voor deze advertenties hebben betaald. Zij worden gestraft vanwege het steeds hoger oplopende conflict van Funda met online dienstverlener gmak", stelt advocaat Wilko Jan Aardema, die namens gmak optreedt.
Gmak helpt huizenverkopers die op Funda hun woning te koop willen zetten. Onder andere voor het bepalen van een verkoopprijs levert het bedrijf hulpmiddelen. Daarnaast kunnen woningbezitters via gmak een eigen site maken voor het huis dat ze proberen te verkopen.
Blokkade
Volgens gmak worden advertenties die met die hulpmiddelen zijn gecreëerd geweigerd op Funda om makelaars te beschermen tegen concurrentie van digitale makelaarsdiensten. Funda is opgericht door brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars en Taxateurs (NVM), die de site nog voor een groot deel in handen heeft.
Funda zou die blokkade hebben bewerkstelligd door de voorwaarden voor intermediairs aan te passen. Voorheen waren de advertenties van gmak wel toegestaan, maar nu stelt Funda de voorwaarde dat tussenpersonen de bewuste woningen fysiek moeten hebben bezocht om de waarde te kunnen bepalen. "Daarmee moeten wij als een traditionele makelaar werken", zegt Chris van der Voorn, directeur van gmak. "Dat zijn we niet en dat gaan we ook niet worden."
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
23 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
23 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 dag geleden