Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak dreigt voor Funda wegens verwijderen advertenties

AMSTERDAM (ANP) - Huizensite Funda moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden voor het verwijderen van advertenties van huizenverkopers. Volgens de digitale makelaarsdienst gmak zijn zeker elf advertenties van Funda verwijderd omdat de woningbezitters gebruik maakten van de diensten van het bedrijf. Met een kort geding wil de onderneming Funda dwingen de advertenties weer terug te plaatsen.

"Funda benadeelt hiermee huizenbezitters, die voor deze advertenties hebben betaald. Zij worden gestraft vanwege het steeds hoger oplopende conflict van Funda met online dienstverlener gmak", stelt advocaat Wilko Jan Aardema, die namens gmak optreedt.

Gmak helpt huizenverkopers die op Funda hun woning te koop willen zetten. Onder andere voor het bepalen van een verkoopprijs levert het bedrijf hulpmiddelen. Daarnaast kunnen woningbezitters via gmak een eigen site maken voor het huis dat ze proberen te verkopen.

Blokkade

Volgens gmak worden advertenties die met die hulpmiddelen zijn gecreëerd geweigerd op Funda om makelaars te beschermen tegen concurrentie van digitale makelaarsdiensten. Funda is opgericht door brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars en Taxateurs (NVM), die de site nog voor een groot deel in handen heeft.

Funda zou die blokkade hebben bewerkstelligd door de voorwaarden voor intermediairs aan te passen. Voorheen waren de advertenties van gmak wel toegestaan, maar nu stelt Funda de voorwaarde dat tussenpersonen de bewuste woningen fysiek moeten hebben bezocht om de waarde te kunnen bepalen. "Daarmee moeten wij als een traditionele makelaar werken", zegt Chris van der Voorn, directeur van gmak. "Dat zijn we niet en dat gaan we ook niet worden."

Meer uit Financieel

FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

4 minuten geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

2 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

9 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

11 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

13 uur geleden