Rechtszaak dreigt voor Funda wegens verwijderen advertenties
AMSTERDAM (ANP) - Huizensite Funda moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden voor het verwijderen van advertenties van huizenverkopers. Volgens de digitale makelaarsdienst gmak zijn zeker elf advertenties van Funda verwijderd omdat de woningbezitters gebruik maakten van de diensten van het bedrijf. Met een kort geding wil de onderneming Funda dwingen de advertenties weer terug te plaatsen.
"Funda benadeelt hiermee huizenbezitters, die voor deze advertenties hebben betaald. Zij worden gestraft vanwege het steeds hoger oplopende conflict van Funda met online dienstverlener gmak", stelt advocaat Wilko Jan Aardema, die namens gmak optreedt.
Gmak helpt huizenverkopers die op Funda hun woning te koop willen zetten. Onder andere voor het bepalen van een verkoopprijs levert het bedrijf hulpmiddelen. Daarnaast kunnen woningbezitters via gmak een eigen site maken voor het huis dat ze proberen te verkopen.
Blokkade
Volgens gmak worden advertenties die met die hulpmiddelen zijn gecreëerd geweigerd op Funda om makelaars te beschermen tegen concurrentie van digitale makelaarsdiensten. Funda is opgericht door brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars en Taxateurs (NVM), die de site nog voor een groot deel in handen heeft.
Funda zou die blokkade hebben bewerkstelligd door de voorwaarden voor intermediairs aan te passen. Voorheen waren de advertenties van gmak wel toegestaan, maar nu stelt Funda de voorwaarde dat tussenpersonen de bewuste woningen fysiek moeten hebben bezocht om de waarde te kunnen bepalen. "Daarmee moeten wij als een traditionele makelaar werken", zegt Chris van der Voorn, directeur van gmak. "Dat zijn we niet en dat gaan we ook niet worden."
Meer uit Financieel
MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.
38 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.
1 uur geledenMIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.
4 uur geleden