Rechtszaak dreigt voor Funda wegens verwijderen advertenties
AMSTERDAM (ANP) - Huizensite Funda moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden voor het verwijderen van advertenties van huizenverkopers. Volgens de digitale makelaarsdienst gmak zijn zeker elf advertenties van Funda verwijderd omdat de woningbezitters gebruik maakten van de diensten van het bedrijf. Met een kort geding wil de onderneming Funda dwingen de advertenties weer terug te plaatsen.
"Funda benadeelt hiermee huizenbezitters, die voor deze advertenties hebben betaald. Zij worden gestraft vanwege het steeds hoger oplopende conflict van Funda met online dienstverlener gmak", stelt advocaat Wilko Jan Aardema, die namens gmak optreedt.
Gmak helpt huizenverkopers die op Funda hun woning te koop willen zetten. Onder andere voor het bepalen van een verkoopprijs levert het bedrijf hulpmiddelen. Daarnaast kunnen woningbezitters via gmak een eigen site maken voor het huis dat ze proberen te verkopen.
Blokkade
Volgens gmak worden advertenties die met die hulpmiddelen zijn gecreƫerd geweigerd op Funda om makelaars te beschermen tegen concurrentie van digitale makelaarsdiensten. Funda is opgericht door brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars en Taxateurs (NVM), die de site nog voor een groot deel in handen heeft.
Funda zou die blokkade hebben bewerkstelligd door de voorwaarden voor intermediairs aan te passen. Voorheen waren de advertenties van gmak wel toegestaan, maar nu stelt Funda de voorwaarde dat tussenpersonen de bewuste woningen fysiek moeten hebben bezocht om de waarde te kunnen bepalen. "Daarmee moeten wij als een traditionele makelaar werken", zegt Chris van der Voorn, directeur van gmak. "Dat zijn we niet en dat gaan we ook niet worden."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - TotalEnergies staat op het punt om de werkzaamheden aan een groot gasproject in het noorden van Mozambique te hervatten. Milieu- en mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op het project, waaraan ook de Nederlandse baggeraar Van Oord meewerkt. De werkzaamheden lagen stil na een gewelddadige aanval op de nabijgelegen havenstad Palma.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.
48 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.
3 uur geleden