Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak Bill Gates gaat door, rechters vinden zich bevoegd

Rechtszaak Bill Gates gaat door, rechters vinden zich bevoegd

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtszaak tegen zakenman en filantroop Bill Gates gaat door. Hij wordt door een Nederlandse groep coronasceptici beschuldigd van 'vaccinatieschade' door coronavaccins. Gates had bezwaar gemaakt omdat de rechters volgens hem niet bevoegd waren, maar de rechtbank in Leeuwarden heeft woensdag bepaald dat het wel bevoegd is.

Een groep heeft onder anderen oud-premier Mark Rutte, oud-minister Hugo de Jonge en enkele leden van Outbreak Management Team, dat de overheid adviseerde, voor de rechter gesleept. Omdat de stichting van Bill Gates betrokken was bij de bestrijding van de coronapandemie, is hij ook gedagvaard. Volgens de rechters hangen de eisen tegen alle mensen met elkaar samen, en is het daarom "doelmatig" om de eisen gezamenlijk te beoordelen.

Meer uit Binnenland

AVROTROS en NPO: songfestival meer beïnvloed door spanningen

HILVERSUM (ANP) - Omroep AVROTROS en de NPO willen met songfestivalorganisator European Broadcasting Union (EBU) "de basisprincipes" van het Eurovisie Songfestival bespreken. Ze zijn van mening dat het internationale evenement steeds meer wordt beïnvloed door maatschappelijke en geopolitieke spanningen.

36 minuten geleden
Extra steun voor beginnende mbo-studenten bij rekenen en taal

DEN HAAG (ANP) - De komende twee studiejaren wordt 47,2 miljoen euro extra uitgetrokken om basisvaardigheden (taal, rekenen en burgerschap) bij beginnende mbo-studenten te verbeteren, schrijft minister Eppo Bruins (Onderwijs, NSC) aan de Tweede Kamer. Scholen kunnen het geld gebruiken voor onder meer extra personeel.

1 uur geleden
Madlener vindt viering 750 jaar Amsterdam op de A10 niet handig

DEN HAAG (ANP) - Minister Barry Madlener (Infrastructuur) vindt het niet handig dat een deel van de A10 wordt afgesloten om het 750-jarig bestaan van Amsterdam te vieren. Een groot deel van de ringweg rond de hoofdstad is vanwege de festiviteiten in het weekend van 20 tot en met 22 juni autovrij. "Je moet wegen niet claimen voor feestjes", zegt Madlener daarover in De Telegraaf.

3 uur geleden
Wolven Veluwe en Drenthe eten vooral herten en zwijnen

LEIDEN (ANP) - Wolven in Nederland eten voornamelijk wilde dieren. In hun keutels hebben wetenschappers vooral resten van wilde zwijnen, reeën en edelherten gevonden. Schapen en ander vee staan relatief weinig op het menu.

7 uur geleden
Eerste dag burgerzoekactie rond Beerta beëindigd

FINSTERWOLDE (ANP) - De eerste dag van de burgerzoekactie naar de vermiste kinderen uit Beerta is ten einde. Sinds maandagmiddag hebben zeker 220 mensen rond de Groningse gemeente Oldambt gezocht naar Jeffrey (10) en Emma (8), zegt organisator Coördinatie Platform Vermissing (CPV). De actie is voor het donker beëindigd.

11 uur geleden
Safae el Khannoussi wint Libris Literatuur Prijs met debuut

AMSTERDAM (ANP) - Safae el Khannoussi heeft dit jaar de Libris Literatuur Prijs gewonnen met haar debuutroman Oroppa. Juryvoorzitter Sheila Sitalsing heeft dat bekendgemaakt tijdens een diner in Felix Meritis in Amsterdam. De bekendmaking werd live uitgezonden door Nieuwsuur.

11 uur geleden
49 aanhoudingen bij bezetting pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond 49 demonstranten aangehouden die in Utrecht een pand van de Universiteit Utrecht (UU) hadden bezet. De pro-Palestijnse betogers zijn door agenten uit het gebouw aan de Drift in het centrum van de stad gehaald en in een bus gezet. Ze zijn aangehouden voor lokaalvredebreuk en worden naar een andere locatie in Utrecht gebracht en daar vrijgelaten.

11 uur geleden