Rechtspraak-site niet bereikbaar, geen verband met problemen OM
DEN HAAG (ANP) - De website rechtspraak.nl, waarop rechtbanken, gerechtshoven en bijzondere colleges informatie delen, is sinds zondagavond offline voor technisch spoedonderhoud. Er is geen verband met de problemen met computersystemen bij het Openbaar Ministerie, meldt de organisatie achter de site op X.
Op rechtspraak.nl worden onder meer nieuwsberichten en gerechtelijke uitspraken gepubliceerd. Het uitsprakenregister werkt nog wel, werd rond het middaguur bekend. Mijn Rechtspraak en het mailsysteem van de rechtbanken werken inmiddels ook weer, die systemen kampten eerder nog met problemen.
Of er een verband bestaat tussen de verschillende storingen in de systemen van de rechtspraak wordt onderzocht. De oorzaak is nog niet bekend, zegt een woordvoerder. Hoelang de hinder nog duurt, is dus ook nog onduidelijk.
Het OM koppelde eind vorige week alle interne systemen los van het internet na een waarschuwing over een "kwetsbaarheid" in het systeem. Medewerkers kunnen daardoor niet inloggen. Een woordvoerder liet vrijdag weten dat wordt geprobeerd het effect op strafzaken zo klein mogelijk te houden.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.
6 uur geleden