Rechtspraak blij met budget voor wegwerken achterstanden
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak is tevreden met de 40 miljoen euro die het ministerie van Justitie en Veiligheid uittrekt voor het inhalen van achterstanden in rechtszaken. Henk Naves, voorzitter van de raad, zei dinsdag blij te zijn "met de terechte aandacht die het kabinet heeft voor het maatschappelijke belang van rechtspraak".
Aan het begin van de coronacrisis waren de meeste rechtbanken gesloten. Alleen strikt noodzakelijke zaken gingen door, zoals strafzaken waarin het voortduren van voorarrest getoetst moest worden. In mei kwam de rechtspraak weer voorzichtig op gang. In juni werd een achterstand van 17.000 zaken geregistreerd. Het ministerie denkt dat de achterstanden eind volgend jaar zijn weggewerkt.
Naves: "Rechtspraak draagt niet alleen bij aan een rechtvaardige samenleving, maar ook aan onze welvaart. Wij blijven ons inzetten voor goede en onafhankelijke rechtspraak, onder andere door samen met andere betrokken organisaties in te zetten op digitale toegankelijkheid en het wegwerken van achterstanden."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
8 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
12 uur geleden