Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtspraak: bijeenkomsten met meer dan 40 man annuleren

Rechtspraak: bijeenkomsten met meer dan 40 man annuleren

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak heeft alle gerechten in Nederland geadviseerd om bijeenkomsten met meer dan veertig personen te annuleren, om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het advies geldt vooralsnog niet voor rechtszittingen, maar alleen voor interne bijeenkomsten. Wel beveelt de raad aan zittingen "zo in te richten dat er zo weinig mogelijk personen bij elkaar zitten", aldus een woordvoerder donderdag.

Bij grote strafzaken zitten niet zelden tientallen mensen in een rechtszaal en op de pers- en publieke tribune. Het liquidatieproces Marengo bijvoorbeeld, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is, telt zeventien verdachten, allen voorzien van een advocaat. Als daarbij de rechtbank (in deze zaak vier rechters en twee griffiers) en het Openbaar Ministerie (drie officieren van justitie) worden opgeteld, wordt het voor bijeenkomsten geadviseerde maximum alleen al met de aantallen beklaagden en professionele procesdeelnemers gehaald. Processen als Marengo hebben bovendien forse beveiliging, met veel personeel. De volgende zittingen in Marengo zijn gepland op 18 en 19 mei.

Ook bij het proces rond het neerhalen van vlucht MH17, dat afgelopen maandag begon, zitten er tientallen mensen in de rechtszaal van het Justitieel Complex Schiphol. Het getal van veertig in de zaal wordt ruim overschreden. Het speciaal gebouwde perscentrum naast het complex herbergde maandag en dinsdag honderden journalisten. Het MH-17 proces gaat verder op 23 maart.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

8 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

8 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

10 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

11 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

12 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

12 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

12 uur geleden