Rechtspraak: bijeenkomsten met meer dan 40 man annuleren
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak heeft alle gerechten in Nederland geadviseerd om bijeenkomsten met meer dan veertig personen te annuleren, om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het advies geldt vooralsnog niet voor rechtszittingen, maar alleen voor interne bijeenkomsten. Wel beveelt de raad aan zittingen "zo in te richten dat er zo weinig mogelijk personen bij elkaar zitten", aldus een woordvoerder donderdag.
Bij grote strafzaken zitten niet zelden tientallen mensen in een rechtszaal en op de pers- en publieke tribune. Het liquidatieproces Marengo bijvoorbeeld, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is, telt zeventien verdachten, allen voorzien van een advocaat. Als daarbij de rechtbank (in deze zaak vier rechters en twee griffiers) en het Openbaar Ministerie (drie officieren van justitie) worden opgeteld, wordt het voor bijeenkomsten geadviseerde maximum alleen al met de aantallen beklaagden en professionele procesdeelnemers gehaald. Processen als Marengo hebben bovendien forse beveiliging, met veel personeel. De volgende zittingen in Marengo zijn gepland op 18 en 19 mei.
Ook bij het proces rond het neerhalen van vlucht MH17, dat afgelopen maandag begon, zitten er tientallen mensen in de rechtszaal van het Justitieel Complex Schiphol. Het getal van veertig in de zaal wordt ruim overschreden. Het speciaal gebouwde perscentrum naast het complex herbergde maandag en dinsdag honderden journalisten. Het MH-17 proces gaat verder op 23 maart.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
4 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
17 uur geleden