Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtse politicus Mulino wint presidentsverkiezingen in Panama

Rechtse politicus Mulino wint presidentsverkiezingen in Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De rechtse politicus, investeerder en voormalig minister van Veiligheid José Raúl Mulino heeft zondag de presidentsverkiezingen in Panama gewonnen. Met negentig procent van de stemmen geteld, heeft hij 34 procent van de stemmen binnengehaald en is hij uitgeroepen tot winnaar. Zijn rivaal, Ricardo Lombana, behaalde 25 procent van de stemmen en feliciteerde Mulino met zijn overwinning.

Mulino verving zijn voormalige baas en ex-staatshoofd Ricardo Martinelli in aanloop naar de verkiezingen, nadat Martinelli in maart werd gediskwalificeerd van verkiezingsdeelname vanwege een veroordeling voor witwassing. Mulino was in de tijd dat Martinelli president was, van 2009 tot 2014, minister van Justitie en minister van Openbare Veiligheid. Mulino treedt op 1 juli aan voor een termijn van vijf jaar als opvolger van president Laurentino Cortizo, die niet herkiesbaar was.

Panama wordt geteisterd door onrust, economische problemen, lage waterstanden in het Panamakanaal en de sluiting van een grote kopermijn. Tijdens zijn campagne beloofde Mulino dat hij de welvaart terug zou brengen in het land, onder meer door middel van ambitieuze investeringen in infrastructuur en door het invoeren van een hoger minimumloon. Daarnaast wil hij de corruptie aanpakken en de reputatie van het land als investeringsparadijs herstellen.

Meer uit Buitenland

Parlementaire onderzoekers Louvre-roof opperen ontslag directeur

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.

46 minuten geleden
Paus Leo in juli naar migranteneiland Lampedusa

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.

1 uur geleden
Voorzitter Palestijns comité voor Gaza in VS voor vredesraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.

1 uur geleden
Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

1 uur geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

2 uur geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

2 uur geleden
Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

2 uur geleden