Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtse oppositie Spanje zoekt steun bij regionale partijen

Rechtse oppositie Spanje zoekt steun bij regionale partijen

MADRID (ANP/RTR) - De centrumrechtse partij Partido Popular (PP), die de Spaanse parlementsverkiezingen van zondag heeft gewonnen, gaat in gesprek met andere partijen in de hoop een regering te vormen. "Het is mijn plicht om een stabiele regering te vormen", zei PP-leider Alberto Núñez Feijóo.

Met 136 zetels in het parlement heeft de PP te weinig zetels gewonnen voor een regeringsmeerderheid. Daarvoor zijn 176 van de 350 zetels nodig. De verwachting dat een rechtse coalitie met de uiterst rechtse partij VOX de grootste zou worden is niet uitgekomen. VOX leverde zetels in, waardoor een coalitie met de PP op 169 zetels uit zou komen.

"Het is mijn taak om de dialoog over een regering te leiden", aldus Feijóo. Hij zei dat er al gesprekken zijn gevoerd met VOX en verschillende regionale partijen. De regionale partijen zouden de PP aan een meerderheid kunnen helpen, maar een aantal hebben al gezegd niet te willen regeren in een coalitie met VOX.

De huidige regerende partij PSOE van premier Pedro Sánchez behaalde de tweede plaats met 122 zetels. Sumar, een groepering van linkse partijen waar coalitiepartner van de PSOE Podemos onder valt, behaalde 31 zetels. Ook voor een derde termijn voor Sánchez zou steun van regionale partijen nodig zijn.

Meer uit Buitenland

VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

38 minuten geleden
NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

54 minuten geleden
Qatar: Iran valt niet alleen militaire doelen aan, maar hele land

DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.

1 uur geleden
Saudi-Arabië waarschuwt voor escalatie na aanval op ambassade VS

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".

1 uur geleden
Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

ASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

2 uur geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

2 uur geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden