Rechtse oppositie Spanje: regering sjoemelt met coronacijfers
MADRID (ANP/AFP) - De rechtse en extreemrechtse oppositiepartijen in Spanje beschuldigen de linkse regering van premier Pedro Sanchez van gesjoemel met de coronacijfers. Volgens cijfers van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid staat het dodental als gevolg van de ziekte Covid-19 al dagen onveranderd op 27.136.
De regering ontkent de beschuldiging dat ze met opzet de cijfers onveranderd laat. Volgens Madrid loopt de doorgifte van regionale cijfers vertraging op door de invoering van een nieuw meetsysteem. Fernando Simon, de Spaanse nationale corona-coördinator, erkende in zijn dagelijkse persconferentie dat het werkelijke aantal slachtoffers hoger ligt en de huidige cijfers voor "verbazing en verwarring kunnen zorgen".
Sommige regio's ontkennen dat ze vertraging hebben opgelopen. In Andalusië sprak de gezondheidsminister Jesus Aguirre van de rechtse Partido Popular van een "totaal gebrek aan respect voor de doden bij de centrale overheid" door lagere cijfers te publiceren dan waarover de zuidelijke regio zelf beschikt.
Spanje, een van de zwaarst getroffen landen, meldde begin juni voor het eerst sinds maart geen nieuwe sterfgevallen door het coronavirus.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
7 uur geleden