Rechtse oppositie Spanje: regering sjoemelt met coronacijfers
MADRID (ANP/AFP) - De rechtse en extreemrechtse oppositiepartijen in Spanje beschuldigen de linkse regering van premier Pedro Sanchez van gesjoemel met de coronacijfers. Volgens cijfers van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid staat het dodental als gevolg van de ziekte Covid-19 al dagen onveranderd op 27.136.
De regering ontkent de beschuldiging dat ze met opzet de cijfers onveranderd laat. Volgens Madrid loopt de doorgifte van regionale cijfers vertraging op door de invoering van een nieuw meetsysteem. Fernando Simon, de Spaanse nationale corona-coördinator, erkende in zijn dagelijkse persconferentie dat het werkelijke aantal slachtoffers hoger ligt en de huidige cijfers voor "verbazing en verwarring kunnen zorgen".
Sommige regio's ontkennen dat ze vertraging hebben opgelopen. In Andalusië sprak de gezondheidsminister Jesus Aguirre van de rechtse Partido Popular van een "totaal gebrek aan respect voor de doden bij de centrale overheid" door lagere cijfers te publiceren dan waarover de zuidelijke regio zelf beschikt.
Spanje, een van de zwaarst getroffen landen, meldde begin juni voor het eerst sinds maart geen nieuwe sterfgevallen door het coronavirus.
Meer uit Buitenland
ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Ze mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.
34 minuten geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk gaat zijn kernwapenarsenaal vergroten. Het NAVO-land heeft nu nog ongeveer 290 exemplaren van het ultieme wapen, maar president Emmanuel Macron heeft opdracht gegeven om dat aantal uit te breiden, zei hij in een langverwachte toespraak. Bondgenoten kunnen volgens Macron ook gaan meedoen met nucleaire oefeningen.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Ook de vrouw van de gedode Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen door de luchtaanvallen op het land. Staatsmedia melden dat Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh is bezweken aan de verwondingen die ze daarbij opliep. Ze was 79 jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.
2 uur geledenTAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
2 uur geleden