Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtsback Dest verlaat Ajax voor FC Barcelona

Rechtsback Dest verlaat Ajax voor FC Barcelona

AMSTERDAM (ANP) - Sergino Dest vervolgt zijn loopbaan bij FC Barcelona. De 19-jarige rechtsback heeft van Ajax toestemming gekregen om met de Spaanse topclub te onderhandelen over een meerjarig contract. Dat bevestigt Joes Blakborn, de zaakwaarnemer van de international van de Verenigde Staten.

Dest en zaakwaarnemer vertrekken naar Barcelona als ook zij akkoord zijn over de voorwaarden van de verbintenis. De verdediger zal dan ook nog medisch gekeurd worden.

Dest, geboren in Almere, mocht zaterdag nog invallen tijdens het thuisduel van Ajax met Vitesse (2-1). Dat waren normaal gesproken zijn laatste minuten bij de club waar hij vorig seizoen doorbrak. Dest stond ook in de belangstelling van Bayern München, dat ook ver voor hem wilde gaan.

Met de overgang is een bedrag van zo'n 25 miljoen euro gemoeid, inclusief bonussen. Ajax wil de aanstaande transfer nog niet bevestigen. De club treedt altijd pas naar buiten als ook de laatste details van de deal zijn afgerond.

Opnieuw jeugdspeler weg

Zo verliest Ajax opnieuw een jeugdspeler aan een Europese topclub. Vorig seizoen vertrokken Frenkie de Jong (FC Barcelona) en Matthijs de Ligt (Juventus) uit Amsterdam. Eerder deze zomer nam Donny van de Beek (Manchester United) afscheid.

Dest is na Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Van de Beek de vierde basisspeler die in korte tijd afscheid neemt bij Ajax. Trainer Erik ten Hag liet vorige week al weten dat de kans groot is dat Ajax de transfermarkt op gaat als Dest vertrekt. André Onana en Nicolás Tagliafico staan ook open voor een nieuw avontuur. De kans dat zijn nog een jaar bij Ajax blijven, is de laatste weken erg gegroeid.

De transfermarkt sluit volgende week, op 6 oktober. Ajax leek ook voor het vertrek van Dest al op zoek naar versterkingen. "We evalueren onze selectie constant, dat is een proces", zei Ten Hag na de benauwde winst op Vitesse (2-1). "Als er zich nog een mooie kans voordoet, dan zullen we die benutten."

Dest gaat bij Barcelona alsnog onder trainer Ronald Koeman voetballen. Die slaagde er vorig jaar als bondscoach niet in om de verdediger voor het Nederlands elftal te laten kiezen. Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, had een beter gevoel bij de Verenigde Staten.

Barcelona heeft geld voor de komst van Dest, na het vertrek van rechtsback Nélson Semedo naar Wolverhampton Wanderers.

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

1 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

2 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

2 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

3 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

3 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

4 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

5 uur geleden