Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtsback Dest verlaat Ajax voor FC Barcelona

Rechtsback Dest verlaat Ajax voor FC Barcelona

AMSTERDAM (ANP) - Sergino Dest vervolgt zijn loopbaan bij FC Barcelona. De 19-jarige rechtsback heeft van Ajax toestemming gekregen om met de Spaanse topclub te onderhandelen over een meerjarig contract. Dat bevestigt Joes Blakborn, de zaakwaarnemer van de international van de Verenigde Staten.

Dest en zaakwaarnemer vertrekken naar Barcelona als ook zij akkoord zijn over de voorwaarden van de verbintenis. De verdediger zal dan ook nog medisch gekeurd worden.

Dest, geboren in Almere, mocht zaterdag nog invallen tijdens het thuisduel van Ajax met Vitesse (2-1). Dat waren normaal gesproken zijn laatste minuten bij de club waar hij vorig seizoen doorbrak. Dest stond ook in de belangstelling van Bayern München, dat ook ver voor hem wilde gaan.

Met de overgang is een bedrag van zo'n 25 miljoen euro gemoeid, inclusief bonussen. Ajax wil de aanstaande transfer nog niet bevestigen. De club treedt altijd pas naar buiten als ook de laatste details van de deal zijn afgerond.

Opnieuw jeugdspeler weg

Zo verliest Ajax opnieuw een jeugdspeler aan een Europese topclub. Vorig seizoen vertrokken Frenkie de Jong (FC Barcelona) en Matthijs de Ligt (Juventus) uit Amsterdam. Eerder deze zomer nam Donny van de Beek (Manchester United) afscheid.

Dest is na Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Van de Beek de vierde basisspeler die in korte tijd afscheid neemt bij Ajax. Trainer Erik ten Hag liet vorige week al weten dat de kans groot is dat Ajax de transfermarkt op gaat als Dest vertrekt. André Onana en Nicolás Tagliafico staan ook open voor een nieuw avontuur. De kans dat zijn nog een jaar bij Ajax blijven, is de laatste weken erg gegroeid.

De transfermarkt sluit volgende week, op 6 oktober. Ajax leek ook voor het vertrek van Dest al op zoek naar versterkingen. "We evalueren onze selectie constant, dat is een proces", zei Ten Hag na de benauwde winst op Vitesse (2-1). "Als er zich nog een mooie kans voordoet, dan zullen we die benutten."

Dest gaat bij Barcelona alsnog onder trainer Ronald Koeman voetballen. Die slaagde er vorig jaar als bondscoach niet in om de verdediger voor het Nederlands elftal te laten kiezen. Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, had een beter gevoel bij de Verenigde Staten.

Barcelona heeft geld voor de komst van Dest, na het vertrek van rechtsback Nélson Semedo naar Wolverhampton Wanderers.

Meer uit Voetbal

Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

54 minuten geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

1 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

1 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

2 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

4 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

4 uur geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

7 uur geleden