Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtsback Dest verlaat Ajax voor FC Barcelona

Rechtsback Dest verlaat Ajax voor FC Barcelona

AMSTERDAM (ANP) - Sergino Dest vervolgt zijn loopbaan bij FC Barcelona. De 19-jarige rechtsback heeft van Ajax toestemming gekregen om met de Spaanse topclub te onderhandelen over een meerjarig contract. Dat bevestigt Joes Blakborn, de zaakwaarnemer van de international van de Verenigde Staten.

Dest en zaakwaarnemer vertrekken naar Barcelona als ook zij akkoord zijn over de voorwaarden van de verbintenis. De verdediger zal dan ook nog medisch gekeurd worden.

Dest, geboren in Almere, mocht zaterdag nog invallen tijdens het thuisduel van Ajax met Vitesse (2-1). Dat waren normaal gesproken zijn laatste minuten bij de club waar hij vorig seizoen doorbrak. Dest stond ook in de belangstelling van Bayern München, dat ook ver voor hem wilde gaan.

Met de overgang is een bedrag van zo'n 25 miljoen euro gemoeid, inclusief bonussen. Ajax wil de aanstaande transfer nog niet bevestigen. De club treedt altijd pas naar buiten als ook de laatste details van de deal zijn afgerond.

Opnieuw jeugdspeler weg

Zo verliest Ajax opnieuw een jeugdspeler aan een Europese topclub. Vorig seizoen vertrokken Frenkie de Jong (FC Barcelona) en Matthijs de Ligt (Juventus) uit Amsterdam. Eerder deze zomer nam Donny van de Beek (Manchester United) afscheid.

Dest is na Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Van de Beek de vierde basisspeler die in korte tijd afscheid neemt bij Ajax. Trainer Erik ten Hag liet vorige week al weten dat de kans groot is dat Ajax de transfermarkt op gaat als Dest vertrekt. André Onana en Nicolás Tagliafico staan ook open voor een nieuw avontuur. De kans dat zijn nog een jaar bij Ajax blijven, is de laatste weken erg gegroeid.

De transfermarkt sluit volgende week, op 6 oktober. Ajax leek ook voor het vertrek van Dest al op zoek naar versterkingen. "We evalueren onze selectie constant, dat is een proces", zei Ten Hag na de benauwde winst op Vitesse (2-1). "Als er zich nog een mooie kans voordoet, dan zullen we die benutten."

Dest gaat bij Barcelona alsnog onder trainer Ronald Koeman voetballen. Die slaagde er vorig jaar als bondscoach niet in om de verdediger voor het Nederlands elftal te laten kiezen. Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, had een beter gevoel bij de Verenigde Staten.

Barcelona heeft geld voor de komst van Dest, na het vertrek van rechtsback Nélson Semedo naar Wolverhampton Wanderers.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

1 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

2 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

2 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

2 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

3 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

3 uur geleden