
Rechts-radicale Zemmour: achtste keer dat 'naam Le Pen' verliest
PARIJS (ANP) - De rechts-radicale Eric Zemmour, die zijn aanhangers opriep op Marine Le Pen te stemmen, spreekt zondagavond van een verlies na de bekendmaking van de prognose. Hij stelt dat "de naam Le Pen", doelend op ook de voormalige presidentskandidaat Jean-Marie Le Pen, de verkiezingen voor de achtste keer verloren heeft.
Zemmour, die tijdens de eerste ronde ruim 7 procent van de stemmen kreeg, stelt dat "zij die de Franse identiteit proberen te verdedigen, tijdens de verkiezingen al te vaak aan het korte eind hebben getrokken". Hij wil dat de nationalistische bewegingen gaan samenwerken.
Jean-Marie Le Pen, de vader van Marine Le Pen, werd in 2002 verslagen door de zittende rechtse president Jacques Chirac. Met de winst van Emmanuel Macron is het de eerste keer sinds de verkiezingszege van Chirac dat een zittende Franse president herkozen wordt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft drones getoond tijdens de militaire parade in Moskou, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het is volgens Russische staatsmedia voor het eerst dat dergelijke technologie op deze manier is gepresenteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels bezig in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst zegt een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd aangestuurd door de Hongaarse staat, een lidstaat van de Europese Unie. De geheim agenten zouden in het zuidwesten van het land informatie hebben verzameld over de Oekraïense defensie.
2 uur geledenROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.
7 uur geledenQUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.
12 uur geleden