Rechts-radicale Zemmour: achtste keer dat 'naam Le Pen' verliest
PARIJS (ANP) - De rechts-radicale Eric Zemmour, die zijn aanhangers opriep op Marine Le Pen te stemmen, spreekt zondagavond van een verlies na de bekendmaking van de prognose. Hij stelt dat "de naam Le Pen", doelend op ook de voormalige presidentskandidaat Jean-Marie Le Pen, de verkiezingen voor de achtste keer verloren heeft.
Zemmour, die tijdens de eerste ronde ruim 7 procent van de stemmen kreeg, stelt dat "zij die de Franse identiteit proberen te verdedigen, tijdens de verkiezingen al te vaak aan het korte eind hebben getrokken". Hij wil dat de nationalistische bewegingen gaan samenwerken.
Jean-Marie Le Pen, de vader van Marine Le Pen, werd in 2002 verslagen door de zittende rechtse president Jacques Chirac. Met de winst van Emmanuel Macron is het de eerste keer sinds de verkiezingszege van Chirac dat een zittende Franse president herkozen wordt.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
30 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
13 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
18 uur geleden