Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechts domineert ook Limburgse Staten

Rechts domineert ook Limburgse Staten

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg lijkt zich een rechtse coalitie af te tekenen. De vier grote rechtse partijen BBB (10 zetels), PVV (6), CDA en VVD (elk 5) hebben samen een meerderheid van 26 zetels binnen het Limburgs Parlement, dat in totaal 47 zetels telt. CDA en VVD lieten eerder al weten samenwerking binnen een coalitie met de PVV niet uit te sluiten, en ook de PVV ziet zo'n samenwerking wel zitten.

BBB sluit samenwerking met andere partijen niet uit. Gedoodverfd gedeputeerde voor de BBB is Leon Faassen, voormalig voorzitter van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond LLTB. Voor L1-tv zei hij dat hij eenheid wilde smeden met andere partijen in Limburg.

Fractievoorzitter en lijsttrekker Thea Jetten van GroenLinks wil ook best samenwerken met de BBB. "We kunnen problemen samen oplossen", zei ze voor L1. "Het is immers oneerlijk dat Den Haag de stikstofproblemen sec bij de boeren heeft neergelegd."

Partij voor de Dieren

Minder positief is lijsttrekker en fractievoorzitter Pascale Plusquin van de Limburgse Partij voor de Dieren. "De uitslag van de verkiezingen is dramatisch voor de natuur, het dierenwelzijn en voor betaalbare woningen", zei ze.

De PVV is in Limburg toch niet de grootste geworden. Iets waar de aanhang van Geert Wilders wel op had gerekend. "De afgelopen week is er een heleboel veranderd", zei fractievoorzitter René Claassen van de PVV. In bijna alle Limburgse gemeenten hebben de meeste kiezers op de BBB gestemd. Alleen in Beek bleef het CDA de grootste, wellicht omdat lijsttrekker Michael Theuns daar woont. In Maastricht en het puntje van Noord-Limburg was GroenLinks de grootste, in de voormalige oostelijke mijnstreek en Venlo de PVV.

Meer uit Politiek

Letschert: geen coalitiedeal om te bezuinigen op onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.

8 minuten geleden
D66 sust zorgen om dreigende onderwijsbezuiniging

DEN HAAG (ANP) - D66'er Henk-Jan Oosterhuis suste tijdens de Algemene Financiële Beschouwingen de onrust over de eventuele bezuinigingen op onderwijs. De tabel waarin het kabinet schetst hoe een alternatief voor de bezuinigingen op sociale zekerheid moet worden verdeeld, heeft voor hem "niet zoveel waarde". Uit die tabel blijkt dat een groot deel van de compensatie voor bezuinigingen op sociale zekerheid gehaald wordt op onderwijs.

1 uur geleden
Van den Brink: nog geen afspraak met land over uitzetcentrum

DEN HAAG (ANP) - Een groep Europese landen met onder meer Nederland heeft nog geen afspraken gemaakt met een land over een uitzetcentrum, zei asielminister Bart van den Brink tijdens een debat. Het AD meldde dinsdag op basis van Griekse informatie dat de Europese landen een deal hebben gesloten met het Centraal-Afrikaanse Rwanda.

1 uur geleden
Onderwijsbezuiniging dreigt bij tegenvallende sociale deal

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil tot wel 49 procent van het benodigde geld voor sociale zekerheid halen door te bezuinigen op onderwijs. Het kabinet heeft de miljardenbezuiniging op sociale zekerheid geparkeerd, totdat er een deal is met de vakbonden en werkgevers. Als dat niet genoeg oplevert, wordt de rest gehaald bij andere ministeries. Het meeste komt dus bij onderwijs vandaan, blijkt uit een tabel die de minister van Financiën, Eelco Heinen woensdag naar de Tweede Kamer stuurde.

1 uur geleden
Van den Brink: geen steun als Italië asielzoekers niet terugneemt

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen solidariteitsbijdrage aan Italië betalen, als dat land blijft weigeren om asielzoekers terug te nemen, zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) tijdens een debat woensdag. Italië werkt vooralsnog niet goed mee aan de nieuwe Europese afspraken.

1 uur geleden
PRO wil bezuinigingen niet bij onderwijs of zorg laten landen

DEN HAAG (ANP) - PRO wil niet dat de bezuinigingen op sociale zekerheid, die vooralsnog van tafel zijn gehaald door het kabinet, terechtkomen bij zorg of onderwijs. Volgens onderlinge coalitieafspraken die de NOS heeft ingezien, willen D66, VVD en CDA bezuinigen op onderwijs als onderhandelingen over de sociale zekerheid te weinig opleveren. Luc Stultiens (PRO) zei tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen dat zijn steun voor de begroting van Sociale Zaken niet betekent dat PRO bezuinigingen op onderwijs of zorg steunt.

2 uur geleden
D66 bepleit middel tegen ICC-sancties, CDA en VVD terughoudender

DEN HAAG (ANP) - Bij nieuwe Amerikaanse stappen tegen het Internationaal Strafhof (ICC) moet het kabinet inzetten op het gebruik van een zwaar Europees middel, vindt D66. Kamerlid Hanneke van der Werf pleitte in een debat over de sancties tegen het ICC voor het gebruik van het zogeheten 'blocking statute', een Europees verbod om aan buitenlandse regels mee te werken. Haar coalitiegenoten zijn afwachtender.

2 uur geleden