Rechters verwerpen bezwaren tegen uitslag Poolse verkiezingen
WARSCHAU (ANP/DPA) - Poolse rechters hebben de talrijke klachten tegen de uitslag van de Poolse verkiezingen verworpen. Die presidentsverkiezingen vorige maand werden nipt verloren door de oppositie.
Onder meer het oppositieblok Burgerplatform van verliezer Rafal Trzaskowski stapte naar het Hooggerechtshof met klachten over onregelmatigheden. In totaal kwamen ongeveer 5800 bezwaren binnen. Het hof vond de meeste ongeldig. Zo'n negentig werden wel behandeld, maar afgewezen.
Volgens het hof kwam het Burgerplatform niet met bewijzen dat er vals spel zou zijn gespeeld. Het blok had beweerd dat geld uit de staatskas zou zijn gebruikt voor de campagne van de herkozen president Duda. Ook zou de nationale omroep bevoordeeld zijn geweest.
Volgens sommige critici zijn ook rechters van het Hooggerechtshof niet meer onafhankelijk maar staan zij onder invloed van de regering.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
19 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
36 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
7 uur geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
10 uur geleden