Rechters verwerpen bezwaren tegen uitslag Poolse verkiezingen
WARSCHAU (ANP/DPA) - Poolse rechters hebben de talrijke klachten tegen de uitslag van de Poolse verkiezingen verworpen. Die presidentsverkiezingen vorige maand werden nipt verloren door de oppositie.
Onder meer het oppositieblok Burgerplatform van verliezer Rafal Trzaskowski stapte naar het Hooggerechtshof met klachten over onregelmatigheden. In totaal kwamen ongeveer 5800 bezwaren binnen. Het hof vond de meeste ongeldig. Zo'n negentig werden wel behandeld, maar afgewezen.
Volgens het hof kwam het Burgerplatform niet met bewijzen dat er vals spel zou zijn gespeeld. Het blok had beweerd dat geld uit de staatskas zou zijn gebruikt voor de campagne van de herkozen president Duda. Ook zou de nationale omroep bevoordeeld zijn geweest.
Volgens sommige critici zijn ook rechters van het Hooggerechtshof niet meer onafhankelijk maar staan zij onder invloed van de regering.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
3 uur geledenMEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV roept de wereld op om zich opnieuw te beraden over de ontwikkeling van AI. De eerste Amerikaanse paus maakt zich grote zorgen over de gevolgen van de technologie, maakte hij duidelijk tijdens zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk. Hij waarschuwde voor het verliezen van de menselijkheid aan een "paradijs van machines".
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De grootste luchthaven van Milaan draagt vanaf vrijdag de naam van de Italiaanse oud-premier en miljardair Silvio Berlusconi. De naamswijziging werd al twee jaar geleden aangekondigd, maar nu is het vliegveld officieel omgedoopt tot 'Aeroporto Milano-Malpensa Silvio Berlusconi', meldt persbureau ANSA.
5 uur geleden