Rechters deden vorig jaar in meer zaken uitspraak dan in 2020
DEN HAAG (ANP) - Rechters hebben in 2021 in ruim 1,4 miljoen zaken uitspraak gedaan, een stijging van 4 procent in vergelijking met 2020. Dit staat in het jaarverslag van de Raad voor de rechtspraak dat woensdag wordt gepresenteerd. Het aantal zaken ligt nog wel onder het niveau van voor de coronacrisis. In 2019 werd uitspraak gedaan in ruim 1,5 miljoen rechtszaken.
Er kwamen in 2021 bijna 1,4 miljoen zaken binnen bij de gerechten, ongeveer evenveel als een jaar eerder.
Afgelopen jaar werden meer uitspraken online gezet op de website rechtspraak.nl. Dit steeg van 38.000 in 2020 naar 45.100 in 2021. Hier hebben gerechten zich voor ingezet, zodat partijen en andere belangstellenden ondanks de geldende coronamaatregelen snel kennis konden nemen van een uitspraak.
Vorig jaar werden er 713 wrakingsverzoeken ingediend, waarvan er twintig gegrond werden verklaard. Advocaten kunnen wrakingsverzoeken doen als ze bijvoorbeeld het vermoeden hebben dat een rechtbank vooringenomen is. Een zogeheten wrakingskamer oordeelt dan of er andere rechters moeten komen in de zaak. Een klein deel van de wrakingsverzoeken wordt daadwerkelijk gehonoreerd, dat ligt al jarenlang op zo'n 3 procent.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
11 uur geleden