Rechters buigen zich over nieuwe arrestatie Willem Engel
ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel verschijnt dinsdag voor de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam, die zal beslissen of hij in de cel moet blijven zitten. De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd zondag weer opgepakt nadat enkele dagen eerder zijn voorarrest onder voorwaarden was geschorst. Deze voorwaarden heeft hij volgens het Openbaar Ministerie geschonden.
De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd 16 maart aangehouden. Engel zou tussen juni 2020 en december 2021 "opruiende coronagerelateerde berichten" hebben geplaatst op sociale media. Deze berichten hebben volgens het OM ertoe geleid dat andere mensen strafbare feiten hebben gepleegd.
Op 30 maart werd zijn voorarrest geschorst, onder meer onder de voorwaarde dat hij zich zou onthouden "van uitingen op sociale media". Vrijdagavond was Engel echter te zien op YouTube-kanaal Café Weltschmerz, waar hij sprak over de lopende rechtszaken tegen hem.
Volgens zijn advocaat Michael Ruperti was de formulering van deze schorsingsvoorwaarde onduidelijk. Hij verzet zich dan ook tegen het opnieuw vastzetten van zijn cliënt. De raadkamer buigt zich vanaf 13.00 uur over de kwestie. Mocht de rechtbank het met het OM eens zijn, dan komt de man voorlopig weer vast te zitten. Het is niet bekend of dinsdag meteen een beslissing genomen wordt.
Los van deze zaak moet Engel op 13 juni voor de rechter verschijnen, onder meer voor het negeren van een bevel van de politie tijdens een demonstratie in Den Haag, op 10 oktober 2020.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
9 uur geleden