Rechters buigen zich over nieuwe arrestatie Willem Engel
ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel verschijnt dinsdag voor de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam, die zal beslissen of hij in de cel moet blijven zitten. De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd zondag weer opgepakt nadat enkele dagen eerder zijn voorarrest onder voorwaarden was geschorst. Deze voorwaarden heeft hij volgens het Openbaar Ministerie geschonden.
De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd 16 maart aangehouden. Engel zou tussen juni 2020 en december 2021 "opruiende coronagerelateerde berichten" hebben geplaatst op sociale media. Deze berichten hebben volgens het OM ertoe geleid dat andere mensen strafbare feiten hebben gepleegd.
Op 30 maart werd zijn voorarrest geschorst, onder meer onder de voorwaarde dat hij zich zou onthouden "van uitingen op sociale media". Vrijdagavond was Engel echter te zien op YouTube-kanaal Café Weltschmerz, waar hij sprak over de lopende rechtszaken tegen hem.
Volgens zijn advocaat Michael Ruperti was de formulering van deze schorsingsvoorwaarde onduidelijk. Hij verzet zich dan ook tegen het opnieuw vastzetten van zijn cliënt. De raadkamer buigt zich vanaf 13.00 uur over de kwestie. Mocht de rechtbank het met het OM eens zijn, dan komt de man voorlopig weer vast te zitten. Het is niet bekend of dinsdag meteen een beslissing genomen wordt.
Los van deze zaak moet Engel op 13 juni voor de rechter verschijnen, onder meer voor het negeren van een bevel van de politie tijdens een demonstratie in Den Haag, op 10 oktober 2020.
Meer uit Binnenland
OPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS benadrukt een "zorgvuldige ethische afweging" te hebben gemaakt om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Woensdag heeft de NPO bekendgemaakt alsnog een Nederlandse inzending te verzorgen. Een onafhankelijk team van experts moet bij de NPO de Nederlandse deelname in 2027 vormgeven.
2 uur geledenBERGEN (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper, bekend van onder meer het boek Het zakmes, is dinsdagavond op 74-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft uitgeverij Hoogland & Van Klaveren woensdag bekendgemaakt.
3 uur geleden