Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter wil ex-agent die George Floyd vermoordde langer in cel

Rechter wil ex-agent die George Floyd vermoordde langer in cel

WASHINGTON (ANP) - De witte ex-agent Derek Chauvin die de zwarte George Floyd vermoordde krijgt mogelijk een langere straf. De rechter die hem een straf moet opleggen erkent dat er verzwarende factoren zijn.

Rechter Cahill van de staat Minnesota volgt daarmee de lijn van de aanklagers. Als agent misbruikte Chauvin zijn gezagspositie bij de hardhandige arrestatie van Floyd vorig jaar in Minneapolis. Hij verleende vervolgens geen eerste hulp toen Floyd niet meer ademde. Ook waren er kinderen in de buurt toen de agent Floyd bijzonder wreed behandelde. Verder overtrad Chauvin de regels van de politie toen hij een knie tegen de hals van de Afro-Amerikaan gedrukt hield. Hij deed dat ruim negen minuten lang, waardoor Floyd stikte. Chauvin bleef onverschillig voor de smeekbeden van Floyd.

De uitspraak wordt op 25 juni verwacht. Een jury had Chauvin eind april schuldig bevonden aan alle drie aanklachten, van moord (in een bepaalde categorie) tot doodslag. Hij kan daarvoor veertig jaar achter de tralies belanden. Maar omdat de ex-agent geen strafblad had, werd rekening gehouden met ongeveer 12,5 jaar. Maar dat kan nu dus langer worden.

Meer uit Buitenland

Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

3 minuten geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

16 minuten geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

1 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

4 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

6 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

8 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

15 uur geleden