Rechter wil ex-agent die George Floyd vermoordde langer in cel
WASHINGTON (ANP) - De witte ex-agent Derek Chauvin die de zwarte George Floyd vermoordde krijgt mogelijk een langere straf. De rechter die hem een straf moet opleggen erkent dat er verzwarende factoren zijn.
Rechter Cahill van de staat Minnesota volgt daarmee de lijn van de aanklagers. Als agent misbruikte Chauvin zijn gezagspositie bij de hardhandige arrestatie van Floyd vorig jaar in Minneapolis. Hij verleende vervolgens geen eerste hulp toen Floyd niet meer ademde. Ook waren er kinderen in de buurt toen de agent Floyd bijzonder wreed behandelde. Verder overtrad Chauvin de regels van de politie toen hij een knie tegen de hals van de Afro-Amerikaan gedrukt hield. Hij deed dat ruim negen minuten lang, waardoor Floyd stikte. Chauvin bleef onverschillig voor de smeekbeden van Floyd.
De uitspraak wordt op 25 juni verwacht. Een jury had Chauvin eind april schuldig bevonden aan alle drie aanklachten, van moord (in een bepaalde categorie) tot doodslag. Hij kan daarvoor veertig jaar achter de tralies belanden. Maar omdat de ex-agent geen strafblad had, werd rekening gehouden met ongeveer 12,5 jaar. Maar dat kan nu dus langer worden.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
42 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
52 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
2 uur geleden