Rechter wijst lasterzaak Deschamps tegen Cantona af
PARIJS (ANP/AFP) - De rechtszaak die de Franse bondscoach Didier Deschamps had aangespannen tegen Eric Cantona gaat voorlopig niet door. Deschamps had zijn voormalige teamgenoot aangeklaagd vanwege laster. De rechter besloot de aanklacht echter ongeldig te verklaren, omdat daarin niet goed beschreven is waarom sprake zou zijn van laster. Deschamps heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan.
De 52-jarige Deschamps is al sinds 2012 bondscoach van Frankrijk. In de aanloop naar het EK van 2016 in eigen land kreeg de voormalige aanvoerder van de nationale ploeg nogal wat kritiek omdat hij onder anderen Karim Benzema en Hatem Ben Arfa buiten zijn selectie hield.
Cantona, in het nationale elftal jaren ploeggenoot van Deschamps, suggereerde dat het met de afkomst van beide spelers te maken had. "Eén ding is zeker: Benzema en Ben Arfa zijn twee van de beste voetballers in Frankrijk en ze spelen niet op het EK. En het is ook zeker dat Benzema en Ben Arfa een Noord-Afrikaanse achtergrond hebben. Dus, het debat is geopend", zei Cantona kort voor het EK in een interview.
Deschamps pikte dat niet en besloot zelfs naar de rechter te stappen, maar de zaak wordt voorlopig niet behandeld. Cantona liet zich in het verleden wel vaker laatdunkend uit over de voormalige middenvelder. Hij noemde Deschamps onder meer een "marionet" en "een vulgaire waterdrager".
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden