Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter wijst lasterzaak Deschamps tegen Cantona af

Rechter wijst lasterzaak Deschamps tegen Cantona af

PARIJS (ANP/AFP) - De rechtszaak die de Franse bondscoach Didier Deschamps had aangespannen tegen Eric Cantona gaat voorlopig niet door. Deschamps had zijn voormalige teamgenoot aangeklaagd vanwege laster. De rechter besloot de aanklacht echter ongeldig te verklaren, omdat daarin niet goed beschreven is waarom sprake zou zijn van laster. Deschamps heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan.

De 52-jarige Deschamps is al sinds 2012 bondscoach van Frankrijk. In de aanloop naar het EK van 2016 in eigen land kreeg de voormalige aanvoerder van de nationale ploeg nogal wat kritiek omdat hij onder anderen Karim Benzema en Hatem Ben Arfa buiten zijn selectie hield.

Cantona, in het nationale elftal jaren ploeggenoot van Deschamps, suggereerde dat het met de afkomst van beide spelers te maken had. "Eén ding is zeker: Benzema en Ben Arfa zijn twee van de beste voetballers in Frankrijk en ze spelen niet op het EK. En het is ook zeker dat Benzema en Ben Arfa een Noord-Afrikaanse achtergrond hebben. Dus, het debat is geopend", zei Cantona kort voor het EK in een interview.

Deschamps pikte dat niet en besloot zelfs naar de rechter te stappen, maar de zaak wordt voorlopig niet behandeld. Cantona liet zich in het verleden wel vaker laatdunkend uit over de voormalige middenvelder. Hij noemde Deschamps onder meer een "marionet" en "een vulgaire waterdrager".

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

8 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

12 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

13 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

14 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

18 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

18 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

20 uur geleden