Rechter wijst lasterzaak Deschamps tegen Cantona af
PARIJS (ANP/AFP) - De rechtszaak die de Franse bondscoach Didier Deschamps had aangespannen tegen Eric Cantona gaat voorlopig niet door. Deschamps had zijn voormalige teamgenoot aangeklaagd vanwege laster. De rechter besloot de aanklacht echter ongeldig te verklaren, omdat daarin niet goed beschreven is waarom sprake zou zijn van laster. Deschamps heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan.
De 52-jarige Deschamps is al sinds 2012 bondscoach van Frankrijk. In de aanloop naar het EK van 2016 in eigen land kreeg de voormalige aanvoerder van de nationale ploeg nogal wat kritiek omdat hij onder anderen Karim Benzema en Hatem Ben Arfa buiten zijn selectie hield.
Cantona, in het nationale elftal jaren ploeggenoot van Deschamps, suggereerde dat het met de afkomst van beide spelers te maken had. "Eén ding is zeker: Benzema en Ben Arfa zijn twee van de beste voetballers in Frankrijk en ze spelen niet op het EK. En het is ook zeker dat Benzema en Ben Arfa een Noord-Afrikaanse achtergrond hebben. Dus, het debat is geopend", zei Cantona kort voor het EK in een interview.
Deschamps pikte dat niet en besloot zelfs naar de rechter te stappen, maar de zaak wordt voorlopig niet behandeld. Cantona liet zich in het verleden wel vaker laatdunkend uit over de voormalige middenvelder. Hij noemde Deschamps onder meer een "marionet" en "een vulgaire waterdrager".
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
18 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
15 uur geleden