Rechter wijst lasterzaak Deschamps tegen Cantona af
PARIJS (ANP/AFP) - De rechtszaak die de Franse bondscoach Didier Deschamps had aangespannen tegen Eric Cantona gaat voorlopig niet door. Deschamps had zijn voormalige teamgenoot aangeklaagd vanwege laster. De rechter besloot de aanklacht echter ongeldig te verklaren, omdat daarin niet goed beschreven is waarom sprake zou zijn van laster. Deschamps heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan.
De 52-jarige Deschamps is al sinds 2012 bondscoach van Frankrijk. In de aanloop naar het EK van 2016 in eigen land kreeg de voormalige aanvoerder van de nationale ploeg nogal wat kritiek omdat hij onder anderen Karim Benzema en Hatem Ben Arfa buiten zijn selectie hield.
Cantona, in het nationale elftal jaren ploeggenoot van Deschamps, suggereerde dat het met de afkomst van beide spelers te maken had. "Eén ding is zeker: Benzema en Ben Arfa zijn twee van de beste voetballers in Frankrijk en ze spelen niet op het EK. En het is ook zeker dat Benzema en Ben Arfa een Noord-Afrikaanse achtergrond hebben. Dus, het debat is geopend", zei Cantona kort voor het EK in een interview.
Deschamps pikte dat niet en besloot zelfs naar de rechter te stappen, maar de zaak wordt voorlopig niet behandeld. Cantona liet zich in het verleden wel vaker laatdunkend uit over de voormalige middenvelder. Hij noemde Deschamps onder meer een "marionet" en "een vulgaire waterdrager".
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
5 uur geleden