Rechter wijst eisen vrachtpiloten af in slepend conflict met KLM
HAARLEM (ANP) - Een rechter heeft eisen van 116 voormalige piloten van vrachtvlieger Martinair afgewezen in een slepende zaak tegen KLM. Ze eisten onder meer dat KLM loon zou betalen dat de maatschappij hun vanaf 2014 verschuldigd zou zijn. Ook wilden ze dat de KLM-cao op hen van toepassing is. De rechter oordeelde dat er geen spoed nodig is bij de behandeling van deze rechtszaak, die dus beter in een bodemprocedure kan worden uitgevochten.
Het gaat om een groep piloten die hun baan verloren toen Martinair in 2014 opging in KLM. Zij voeren al jaren een juridische strijd omdat ze dit ontslag onterecht vinden. Eerder dit jaar oordeelde het gerechtshof in Den Haag dat KLM hen weer in dienst moet nemen, omdat er sprake was van een overgang van onderneming. KLM bood vervolgens werk aan als vrachtvlieger, maar de piloten weigerden dit omdat dit onder de minder ruimhartige Martinair-cao zou gebeuren.
De rechter wijst de eisen over loonbetalingen af omdat de kwestie niet spoedeisend genoeg is. Daarnaast verschilt de situatie per piloot sterk. Zo zijn enkele vrachtvliegers al met pensioen, terwijl andere nog in actieve dienst zijn. En voor de piloten waarbij de eis mogelijk wel met spoed behandeld zou moeten worden, verwacht de rechter niet dat ze gelijk krijgen omdat ze het door KLM aangeboden werk hebben geweigerd. De vraag welke cao op de piloten van toepassing is, vindt de rechter te complex voor een kort geding.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
11 uur geleden