Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter wijst eis Trump over poststemmen Georgia af

Rechter wijst eis Trump over poststemmen Georgia af

SAVANNAH (ANP/BLOOMBERG) - De eis van het campagneteam van president Donald Trump om in de staat Georgia poststemmen die na verkiezingsdag zijn binnengekomen apart te leggen, is afgewezen. Een rechter zei dat er geen bewijs is dat late stemmen op een stapel met andere stembiljetten terecht zijn gekomen.

Ook voor de bewering dat er biljetten worden meegeteld die na 19.00 uur op verkiezingsdag waren binnengekomen is geen bewijs, aldus rechter James Bass. In Georgia worden alleen poststemmen meegeteld die uiterlijk om 19.00 uur op de verkiezingsdag zijn ontvangen.

De rechtszaak ging over ongeveer vijftig stembiljetten die volgens de Republikeinen "niet goed waren verwerkt". Zij hadden geëist dat alle laat binnengekomen stembiljetten niet meer zouden worden meegeteld.

In Georgia is nog geen winnaar uitgeroepen. Trump en zijn uitdager Joe Biden liggen heel dicht bij elkaar. Trump heeft een voorsprong van ruim 13.500 stemmen. De staat, die de afgelopen decennia door Republikeinen is gewonnen, is goed voor zestien kiesmannen.

Meer uit Buitenland

Tiener krijgt in VS levenslang voor schietpartij met kerstcadeau

WINDER (ANP/RTR) - De 16-jarige Colt Gray is veroordeeld tot levenslang voor het doodschieten van vier mensen op de Apalachee High School in de staat Georgia toen hij 14 jaar oud was. Hij gebruikte daarvoor een aanvalsgeweer dat hij van zijn vader voor Kerst had gekregen.

1 uur geleden
Trump prijst Graham bij herdenkingsbijeenkomst als 'legende'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de overleden senator Lindsey Graham een laatste eer bewezen bij een herdenkingsceremonie. Trump prees zijn partijgenoot als een "legende" en "echt een geweldige politicus".

3 uur geleden
Buitenlandministers Oekraïne en Iran bellen na incident met schip

KYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt een "openhartig" gesprek te hebben gevoerd met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi. Dat gesprek volgde op een boze reactie vanuit Iran nadat Oekraïne een vrachtschip aanviel op de Kaspische Zee. Daarbij zou een Iraniër zijn omgekomen. Araghchi zegt ook geen escalatie te willen.

4 uur geleden
Deel beperkingen om natuurbranden in regio Madrid opgeheven

MADRID (ANP) - De autoriteiten in de regio Madrid hebben een deel van de beperkingen die waren ingesteld vanwege de grote natuurbranden in de buurt weer opgeheven, berichten Spaanse media als El País en Europa Press. Nadat eerder op de dag al was aangekondigd dat de inwoners van een aantal geëvacueerde dorpen weer terug naar huis mochten, zijn nu ook belangrijke autowegen in de regio heropend.

4 uur geleden
Zelensky sprak met Trump over Patriot-raketproductie in Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.

6 uur geleden
JD Vance prijst senator Graham om inzet voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.

6 uur geleden
Politie opent moordonderzoek na vondst dode baby's in Frankrijk

ORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.

6 uur geleden