Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter wacht met aanwijzen arbiter in zaak Trump

Rechter wacht met aanwijzen arbiter in zaak Trump

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De federale rechter Aileen Cannon heeft opnieuw laten weten welwillend te staan tegenover het verzoek van Donald Trump een onafhankelijke arbiter (special master) aan te stellen om de huiszoeking door de FBI aan te vechten. Ze wilde donderdag echter niet meteen een beslissing nemen ten faveure van Trump.

Cannon maande Justitie tijdens een hoorzitting in West Palm Beach uit te leggen wat de bezwaren zijn tegen de vraag om arbitrage in deze zaak om schending van burgerrechten te voorkomen. De FBI nam op het landgoed van Trump in Mar-a-Lago vertrouwelijke overheidsdocumenten in beslag die de oud-president had meegenomen uit het Witte Huis. Trump wil een deel ervan terug.

"Wat is er uiteindelijk op tegen een special master te benoemen om dat materiaal nog eens te bekijken", vroeg Cannon de openbaar aanklagers. "Waar ik benieuwd naar ben te horen van de regering, wat voor kwaad zou het kunnen afgezien van vertraging van het onderzoek?".

Meer uit Buitenland

Dodental overstromingen Vietnam stijgt naar negentig

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. Meer dan zestig van de dodelijke slachtoffers die de afgelopen week vielen, waren te betreuren in de bergachtige provincie Dak Lak. Daar zijn na vele dagen van hevige regenval en zware aardverschuivingen tienduizenden huizen onder water komen te staan, aldus de regering in een verklaring.

1 uur geleden
Meta verborg 'causaal' bewijs mentale schade door sociale media

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta heeft intern onderzoek naar de mentale gezondheidseffecten van Facebook en Instagram gestopt, nadat het "causaal" bewijs vond dat het gebruik van de socialemediaplatforms een negatieve impact had. Dat blijkt uit niet-gecensureerde stukken in een collectieve rechtszaak die door Amerikaanse schooldistricten is aangespannen tegen Meta en andere socialmediaplatforms.

4 uur geleden
Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

10 uur geleden
Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

13 uur geleden
Dodental loopt op na Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.

13 uur geleden
Moeizame klimaattop levert akkoord op, maar zonder afbouw fossiel

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.

13 uur geleden
Hoekstra: we wilden meer, maar akkoord is stap in juiste richting

BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.

15 uur geleden