Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter wacht met aanwijzen arbiter in zaak Trump

Rechter wacht met aanwijzen arbiter in zaak Trump

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De federale rechter Aileen Cannon heeft opnieuw laten weten welwillend te staan tegenover het verzoek van Donald Trump een onafhankelijke arbiter (special master) aan te stellen om de huiszoeking door de FBI aan te vechten. Ze wilde donderdag echter niet meteen een beslissing nemen ten faveure van Trump.

Cannon maande Justitie tijdens een hoorzitting in West Palm Beach uit te leggen wat de bezwaren zijn tegen de vraag om arbitrage in deze zaak om schending van burgerrechten te voorkomen. De FBI nam op het landgoed van Trump in Mar-a-Lago vertrouwelijke overheidsdocumenten in beslag die de oud-president had meegenomen uit het Witte Huis. Trump wil een deel ervan terug.

"Wat is er uiteindelijk op tegen een special master te benoemen om dat materiaal nog eens te bekijken", vroeg Cannon de openbaar aanklagers. "Waar ik benieuwd naar ben te horen van de regering, wat voor kwaad zou het kunnen afgezien van vertraging van het onderzoek?".

Meer uit Buitenland

Voormalig president Zuid-Korea biedt excuses aan

SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.

26 minuten geleden
Russische gevechtsvliegtuigen gespot bij Alaska

CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.

52 minuten geleden
NASA voert succesvolle repetitie voor maanlancering uit

MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.

55 minuten geleden
Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

1 uur geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

1 uur geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

5 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

8 uur geleden