Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter VS: vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil onterecht

Rechter VS: vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil onterecht

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een overwinning behaald in de zaak rond de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil. Het hof van beroep heeft geoordeeld dat Khalil niet had mogen worden vrijgelaten. Daardoor zou hij nu opnieuw kunnen worden opgepakt.

Khalil was een van de bekendste gezichten van de protesten op Amerikaanse universiteiten tegen het Israëlische geweld in de Gazastrook en de vermeende medeplichtigheid van de Amerikaanse regering daaraan. Hij werd in maart 2025 gearresteerd op verdenking van antisemitisme en zat vervolgens drie maanden vast. Een rechter beval toen dat hij moest worden vrijgelaten, maar het hof van beroep heeft nu besloten dat die rechter daartoe niet bevoegd was.

De regering probeert ook Khalil het land uit te zetten en beweert dat hij fouten heeft gemaakt bij de aanvraag van zijn permanente verblijfsvergunning.

Khalil wordt niet direct weer opgepakt, omdat hij ook tegen deze beslissing nog in beroep kan gaan.

Meer uit Buitenland

Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

1 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

1 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

2 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

3 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

4 uur geleden
Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

4 uur geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

5 uur geleden