Rechter VS verwerpt klacht van oud-vicepresidentskandidaat Palin
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter verwerpt de klacht van de voormalige Amerikaanse vicepresidentskandidaat Sarah Palin tegen de krant The New York Times. De Republikeinse Palin verweet het dagblad smaad. De krant had haar in verband gebracht met een dodelijke schietpartij, waarbij een toppolitica van de rivaliserende Democraten ernstig gewond raakte.
Volgens de rechter was er geen sprake van "feitelijke boosaardigheid". Een opiniestuk in The New York Times in 2017 hint op een link tussen Palin en de schietpartij in 2011, waarbij zes doden vielen. Op een pamflet van een actiegroep die campagne voerde voor Palin werden Democratische congresleden met een schietschijf afgebeeld. Het artikel suggereert dat het pamflet de dader van de schietpartij mogelijk heeft geïnspireerd tot zijn daden. De krant had na publicatie van het artikel al afstand genomen van die stelling, maar Palin nam geen genoegen met deze uitleg en zette de zaak tegen de krant door.
Ze streed in 2008 samen met presidentskandidaat John McCain, die verloor van de Democraat Barack Obama.
Meer uit Buitenland
GLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
19 minuten geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de secretaris en neef van Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Ali Yusuf Harshi zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. De krijgsmacht zegt bij de reeks aanvallen van woensdag tot in de nacht van donderdag ook belangrijke infrastructuur van Hezbollah te hebben uitgeschakeld. Hezbollah zelf heeft de dood van Harshi niet bevestigd.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
6 uur geleden