Rechter VS: Trump schond vrijheid van meningsuiting demonstranten
BOSTON (ANP) - Een federale rechter in Boston heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump de dreiging van deportatie heeft gebruikt om pro-Palestijnse demonstranten op Amerikaanse studentencampussen systematisch te intimideren en het zwijgen op te leggen. Dat melden Amerikaanse media zoals The New York Times.
De rechtszaak was aangespannen door een coalitie van academische en burgerrechtenorganisaties om toekomstige deportaties van studenten te blokkeren. Zij betoogden dat de regering de dreiging van "ideologische deportatie" heeft gebruikt om mensen te straffen die kritiek hadden geuit op de Israëlische regering en de oorlog in Gaza.
De rechter, nog benoemd door de Republikeinse president Ronald Reagan, sprak een berisping uit tegen president Trump omdat die de vrijheid van meningsuiting van niet-burgers had beperkt. De rechter legde echter nog geen verbod op toekomstige deportaties van demonstrerende studenten op. Hij zei zich daarover "op een later tijdstip" uit te spreken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geleden