Rechter VS blokkeert tijdelijk overname Activision door Microsoft
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De overname van gamesbedrijf Activision Blizzard door Xbox-maker Microsoft is tijdelijk geblokkeerd door een rechter in Californië. Volgens de districtsrechter in San Francisco is de tijdelijke blokkade nodig om de status quo te handhaven, nadat de Amerikaanse toezichthouder Federal Trade Commission maandag een spoedverzoek indiende om de overname tegen te houden.
Volgens de FTC krijgt Microsoft door de overname, met een prijskaartje van 69 miljard dollar, namelijk een te grote machtspositie op de gamesmarkt. Zo zou Microsoft kunnen besluiten om populaire games van Activision Blizzard, zoals Call of Duty en Overwatch, alleen beschikbaar te stellen voor zijn eigen gameconsole Xbox. De concurrentie en consumenten zouden daarmee volgens de toezichthouder ernstig worden benadeeld.
De tijdelijke blokkade geldt voor vijf werkdagen. Op 22 en 23 juni zal de rechtbank zich buigen over een meer permanente onderbreking van de overnamedeal. Een Microsoft-woordvoerder verklaarde dat het besluit van de rechter werd verwacht en prees de rechtbank omdat die snel op weg was naar een oplossing van de zaak.
De Amerikaanse autoriteiten zijn niet de enigen die bezwaar hebben gemaakt tegen de overname. Ook de Britse mededingingsautoriteiten zien de overname niet zitten vanwege zorgen over de afnemende concurrentie op het gebied van cloudgaming. Microsoft heeft al laten weten in beroep te gaan tegen het besluit van de Britten. De Europese Commissie ging vorige maand wel akkoord met de grootste overname ooit in de gamingindustrie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
10 uur geleden