Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter VS blokkeert tijdelijk overname Activision door Microsoft

Rechter VS blokkeert tijdelijk overname Activision door Microsoft

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De overname van gamesbedrijf Activision Blizzard door Xbox-maker Microsoft is tijdelijk geblokkeerd door een rechter in Californië. Volgens de districtsrechter in San Francisco is de tijdelijke blokkade nodig om de status quo te handhaven, nadat de Amerikaanse toezichthouder Federal Trade Commission maandag een spoedverzoek indiende om de overname tegen te houden.

Volgens de FTC krijgt Microsoft door de overname, met een prijskaartje van 69 miljard dollar, namelijk een te grote machtspositie op de gamesmarkt. Zo zou Microsoft kunnen besluiten om populaire games van Activision Blizzard, zoals Call of Duty en Overwatch, alleen beschikbaar te stellen voor zijn eigen gameconsole Xbox. De concurrentie en consumenten zouden daarmee volgens de toezichthouder ernstig worden benadeeld.

De tijdelijke blokkade geldt voor vijf werkdagen. Op 22 en 23 juni zal de rechtbank zich buigen over een meer permanente onderbreking van de overnamedeal. Een Microsoft-woordvoerder verklaarde dat het besluit van de rechter werd verwacht en prees de rechtbank omdat die snel op weg was naar een oplossing van de zaak.

De Amerikaanse autoriteiten zijn niet de enigen die bezwaar hebben gemaakt tegen de overname. Ook de Britse mededingingsautoriteiten zien de overname niet zitten vanwege zorgen over de afnemende concurrentie op het gebied van cloudgaming. Microsoft heeft al laten weten in beroep te gaan tegen het besluit van de Britten. De Europese Commissie ging vorige maand wel akkoord met de grootste overname ooit in de gamingindustrie.

Meer uit Financieel

Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

48 minuten geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

2 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

2 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

3 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

3 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

4 uur geleden