Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter VS blokkeert tijdelijk overname Activision door Microsoft

Rechter VS blokkeert tijdelijk overname Activision door Microsoft

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De overname van gamesbedrijf Activision Blizzard door Xbox-maker Microsoft is tijdelijk geblokkeerd door een rechter in Californië. Volgens de districtsrechter in San Francisco is de tijdelijke blokkade nodig om de status quo te handhaven, nadat de Amerikaanse toezichthouder Federal Trade Commission maandag een spoedverzoek indiende om de overname tegen te houden.

Volgens de FTC krijgt Microsoft door de overname, met een prijskaartje van 69 miljard dollar, namelijk een te grote machtspositie op de gamesmarkt. Zo zou Microsoft kunnen besluiten om populaire games van Activision Blizzard, zoals Call of Duty en Overwatch, alleen beschikbaar te stellen voor zijn eigen gameconsole Xbox. De concurrentie en consumenten zouden daarmee volgens de toezichthouder ernstig worden benadeeld.

De tijdelijke blokkade geldt voor vijf werkdagen. Op 22 en 23 juni zal de rechtbank zich buigen over een meer permanente onderbreking van de overnamedeal. Een Microsoft-woordvoerder verklaarde dat het besluit van de rechter werd verwacht en prees de rechtbank omdat die snel op weg was naar een oplossing van de zaak.

De Amerikaanse autoriteiten zijn niet de enigen die bezwaar hebben gemaakt tegen de overname. Ook de Britse mededingingsautoriteiten zien de overname niet zitten vanwege zorgen over de afnemende concurrentie op het gebied van cloudgaming. Microsoft heeft al laten weten in beroep te gaan tegen het besluit van de Britten. De Europese Commissie ging vorige maand wel akkoord met de grootste overname ooit in de gamingindustrie.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

11 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

13 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

23 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden