Rechter VS behandelt TikTok-zaak enkele uren voor ingaan verbod
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse federale rechter buigt zich zondagochtend over de vraag of de Verenigde Staten de app TikTok mogen verbannen uit Amerikaanse appstores. Dat is slechts uren voordat het verbod op het populaire videoplatform zou moeten ingaan.
De Amerikaanse overheid dreigt al langer met een verbod op TikTok. Volgens de regering-Trump slaat TikTok te veel gegevens op, die via het Chinese moederbedrijf ByteDance bij de overheid van het Aziatische land terecht zouden komen.
ByteDance wil nu via de rechter in Washington uitstel afdwingen voor een verbod op TikTok. De rechter oordeelde deze week al dat de VS voor vrijdagmiddag met betere argumenten voor de ban op de filmpjesapp moet komen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldde daarop de argumenten voor het verbod niet in het openbaar te willen geven, omdat er anders vertrouwelijke bedrijfsinformatie naar buiten komt.
President Donald Trump eiste dat de Amerikaanse activiteiten van TikTok aan een bedrijf in de VS worden verkocht. Vorig weekend ging hij in principe akkoord met een deal tussen ByteDance en de Amerikaanse bedrijven Oracle en Walmart. Het softwareconcern en de supermarktreus nemen daarbij samen een minderheidsbelang van 20 procent in het nieuw op te richten TikTok Global, waarin een groot deel van het huidige TikTok in wordt ondergebracht.
Het verbod op TikTok in appstores van Google en Apple zou eigenlijk afgelopen zondag al ingaan. Na de bekendmaking van de deal met Oracle en Walmart werd het verbod met een week uitgesteld.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
49 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
6 uur geleden