Rechter verwerpt bezwaren KINK tegen toekennen FM-frequenties
ROTTERDAM (ANP) - Radiozender KINK heeft een procedure over de toekenning van de FM-frequenties verloren. De rechter in Rotterdam heeft alle bezwaren van de zender dinsdag verworpen.
Het station had een zaak aangespannen tegen het ministerie van Economische Zaken uit onvrede over het verloop van de veiling van de FM-frequenties in 2023. KINK vond dat het proces oneerlijk was verlopen en betoogde onder meer dat er sprake zou zijn van een "ongeoorloofde verbondenheid" tussen concurrenten Talpa Radio en Mediahuis.
Beide bedrijven zijn aangesloten bij One Media Sales, dat de advertentieverkoop voor de zes zenders van Talpa en Mediahuis regelt. Volgens KINK zouden ze zo als één radiobedrijf fungeren en meer frequenties bezitten dan de toegestane drie. Het ministerie en het Commissariaat voor de Media constateerden eerder al dat er geen sprake is van enige verbondenheid.
Veiling
KINK-directeur Jan Hoogesteijn geeft voorlopig geen inhoudelijke reactie. "We bestuderen het vonnis en besluiten binnen de gestelde termijn of we in hoger beroep gaan", zegt hij. KINK kan binnen zes weken beroep aantekenen.
Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) bepaalde eind 2021 dat de landelijke FM-frequenties opnieuw moesten worden verdeeld nadat KINK een zaak had aangespannen. De zender aast al langer op een plek op de landelijke radio, maar greep tijdens de veiling mis.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
1 dag geleden