Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter versoepelt regels voor terreurverdachten Brussel opnieuw

Rechter versoepelt regels voor terreurverdachten Brussel opnieuw

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De mannen die terechtstaan voor de aanslagen op het vliegveld en de metro van Brussel mogen alleen nog maar worden geblinddoekt in de politieauto naar de rechtbank en niet langer daarbuiten. Eerder verbood de rechter al de dagelijkse visitatie, waarbij de beschuldigden naakt voorover moesten buigen zodat de politie kon zien of ze bijvoorbeeld iets tussen hun billen hadden verstopt.

De beschuldigden klagen al sinds het proces in september begon over de volgens hen draconische veiligheidsmaatregelen. Die zouden vernederend en onmenselijk zijn. Ze stoorden zich aan de harde in hun oren "satanische" muziek die de politie gebruikt om hen te desoriënteren, aan de blinddoek en vooral aan de dagelijkse 'naaktfouille'.

De rechtbank maakte in december al een eind aan dat dagelijkse lichaamsonderzoek. Omdat de Belgische minister van Justitie daartegen in beroep ging, bekrachtigt het hof van beroep dat besluit nu. Het scherpt dat bovendien aan met een verbod op de blinddoek buiten de rit in de politieauto van gevangenis naar gerechtsgebouw.

Bij de aanslagen van 22 maart 2016, eerst op Brussels Airport in Zaventem en een uur later in metrostation Maalbeek, kwamen in totaal 32 mensen om het leven. Ongeveer 340 mensen raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

3 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

3 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

4 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

7 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

7 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

7 uur geleden