Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter versoepelt regels voor terreurverdachten Brussel opnieuw

Rechter versoepelt regels voor terreurverdachten Brussel opnieuw

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De mannen die terechtstaan voor de aanslagen op het vliegveld en de metro van Brussel mogen alleen nog maar worden geblinddoekt in de politieauto naar de rechtbank en niet langer daarbuiten. Eerder verbood de rechter al de dagelijkse visitatie, waarbij de beschuldigden naakt voorover moesten buigen zodat de politie kon zien of ze bijvoorbeeld iets tussen hun billen hadden verstopt.

De beschuldigden klagen al sinds het proces in september begon over de volgens hen draconische veiligheidsmaatregelen. Die zouden vernederend en onmenselijk zijn. Ze stoorden zich aan de harde in hun oren "satanische" muziek die de politie gebruikt om hen te desoriënteren, aan de blinddoek en vooral aan de dagelijkse 'naaktfouille'.

De rechtbank maakte in december al een eind aan dat dagelijkse lichaamsonderzoek. Omdat de Belgische minister van Justitie daartegen in beroep ging, bekrachtigt het hof van beroep dat besluit nu. Het scherpt dat bovendien aan met een verbod op de blinddoek buiten de rit in de politieauto van gevangenis naar gerechtsgebouw.

Bij de aanslagen van 22 maart 2016, eerst op Brussels Airport in Zaventem en een uur later in metrostation Maalbeek, kwamen in totaal 32 mensen om het leven. Ongeveer 340 mensen raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

1 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

1 uur geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

1 uur geleden
Zweedse militairen gearriveerd in Groenland

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Enkele officieren van het Zweedse leger zijn woensdag aangekomen in Groenland, meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Zij zullen samen met Denemarken en een aantal andere bondgenoten de militaire aanwezigheid in en rond het eiland vergroten, na dreigementen van de Amerikanen om het eiland in te nemen.

1 uur geleden
Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

3 uur geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

3 uur geleden