Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter versoepelt regels voor terreurverdachten Brussel opnieuw

Rechter versoepelt regels voor terreurverdachten Brussel opnieuw

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De mannen die terechtstaan voor de aanslagen op het vliegveld en de metro van Brussel mogen alleen nog maar worden geblinddoekt in de politieauto naar de rechtbank en niet langer daarbuiten. Eerder verbood de rechter al de dagelijkse visitatie, waarbij de beschuldigden naakt voorover moesten buigen zodat de politie kon zien of ze bijvoorbeeld iets tussen hun billen hadden verstopt.

De beschuldigden klagen al sinds het proces in september begon over de volgens hen draconische veiligheidsmaatregelen. Die zouden vernederend en onmenselijk zijn. Ze stoorden zich aan de harde in hun oren "satanische" muziek die de politie gebruikt om hen te desoriënteren, aan de blinddoek en vooral aan de dagelijkse 'naaktfouille'.

De rechtbank maakte in december al een eind aan dat dagelijkse lichaamsonderzoek. Omdat de Belgische minister van Justitie daartegen in beroep ging, bekrachtigt het hof van beroep dat besluit nu. Het scherpt dat bovendien aan met een verbod op de blinddoek buiten de rit in de politieauto van gevangenis naar gerechtsgebouw.

Bij de aanslagen van 22 maart 2016, eerst op Brussels Airport in Zaventem en een uur later in metrostation Maalbeek, kwamen in totaal 32 mensen om het leven. Ongeveer 340 mensen raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

9 minuten geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

30 minuten geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

42 minuten geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

1 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

2 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

3 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

4 uur geleden