Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter verklaart te sterke huurverhoging ongeldig

Rechter verklaart te sterke huurverhoging ongeldig

ROTTERDAM (ANP) - Een huurverhoging mag niet hoger zijn "dan op grond van een redelijke inschatting van de markt gerechtvaardigd" is. Dat heeft de kantonrechter in Rotterdam besloten.

In iemands huurovereenkomst in de Maasstad stond dat de verhuurder de huur mocht verhogen met een percentage dat gelijk is aan de inflatie plus 3 procentpunt. De kantonrechter vindt die bepaling evenwel oneerlijk, waardoor de huurverhogingen niet geldig zijn.

In de uitspraak staat uitgelegd dat een huurverhoging die verder gaat dan de inflatie plus 1 procentpunt niet per definitie oneerlijk is. Maar in dat geval zou de verhuurder moeten bewijzen dat de huren elders in de markt ook zo sterk omhooggaan.

Grote huurachterstand

Maar dat laatste was hier niet het geval. Verhuurder Altera Vastgoed is ingegaan op de gemiddelde huurverhogingen in Rotterdam in de afgelopen jaren. Uit die cijfers komt volgens de rechter naar voren dat de huren gemiddeld met 2,5 procent omhooggingen, bij een inflatie van zo'n 1,5 procent.

Uiteindelijk is de huurder in deze zaak over een periode van iets meer dan een jaar 874,71 euro te veel aan huur gerekend. Maar dat geld krijgt de huurder niet teruggestort omdat in dit geval sprake is van een grote huurachterstand. De te veel gerekende huur wordt daarom afgetrokken van het openstaande bedrag dat de huurder nog aan Altera Vastgoed is verschuldigd. Dit komt volgens het vonnis neer op meer dan 15.000 euro.

Duizenden euro's

Ook stelt de rechter dat de huurovereenkomst in kwestie wordt ontbonden en dat de woning moet worden ontruimd. De huurder moet daarnaast nog duizenden euro's betalen aan onder meer proceskosten.

Volgens huurdersbelangenorganisatie de Woonbond staat de zaak niet op zichzelf. Uit meerdere rechtszaken is inmiddels gebleken dat verhuurders onterechte huurverhogingen hebben doorgevoerd, legt een woordvoerder uit. Hij wijst erop dat veel van de zaken evenwel zijn aangehouden. Dat komt doordat de rechtbank Amsterdam in twee zaken van begin oktober besloot om nog extra vragen over het onderwerp te stellen aan de Hoge Raad.

Verjaring

"Met de antwoorden van de Hoge Raad komen we onder meer te weten of er bij vernietiging van het huurverhogingsbeding sprake kan zijn van verjaring." Of alle Nederlanders die vinden dat ze te maken hebben met een woekerhuur straks geld terug kunnen claimen, is dus nog even afwachten.

De Tweede Kamer behandelt binnenkort ook een wetsvoorstel van demissionair minister Hugo de Jonge (Binnenlandse Zaken) dat huurders in de vrije sector moet beschermen tegen te hoge huren.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

7 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

7 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

9 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

11 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

12 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

12 uur geleden