Rechter: verbod staking apotheekmedewerkers dringend noodzakelijk
UTRECHT (ANP) - Het verbod op de aangekondigde staking van apotheekmedewerkers is "dringend noodzakelijk" om de volksgezondheid en kwetsbare mensen te beschermen, meent de rechter. In navolging van de uitspraak eerder op vrijdag deelt de rechtbank nu de argumentatie achter het oordeel.
FNV en CNV hadden stakingen voor loonsverhoging en aandacht voor de werkdruk van apotheekmedewerkers aangekondigd op 23, 24 en 27 december. Daarmee zouden apotheken samen met weekenddagen en kerstdagen in totaal negen dagen gesloten zijn. Dat is te lang, zeiden de Werkgeversvereniging Zelfstandige Openbare Apothekers (WZOA) en de Associatie van Ketenapotheken (ASKA).
De rechter vindt dat de laatste twee partijen "voldoende aannemelijk" hebben gemaakt dat deze lange sluiting een risico oplevert. Patiënten zouden door de sluiting schade - mogelijk zelfs onherstelbare schade - kunnen oplopen aan hun gezondheid als ze niet op tijd de benodigde medicatie krijgen.
De advocaten van de vakbonden vreesden niet voor de veiligheid, noodzakelijke zorg zou tijdens de staking gewaarborgd zijn. Ook zeiden ze dat de apotheken de deuren op de zaterdagen kunnen openen. De voorzieningenrechter is niet overtuigd dat de risico's met deze maatregelen ondervangen zijn.
Meer uit Gezond
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Moderna krijgt 590 miljoen dollar van de Amerikaanse overheid voor de ontwikkeling van een vaccin tegen vogelgriep. De financiering is onder andere bedoeld voor de laatste ontwikkelingsfase. Specifiek gaat het om een vaccin tegen de variant met de naam H5N1, waaraan eerder deze maand iemand is overleden in de Verenigde Staten.
2 uur geledenCULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een Kaas pesto dip en Groene pesto' terug, omdat er mogelijk een bacterie in zit die gevaarlijk kan zijn. Het gaat om de shigatoxineproducerende E. coli (STEC), die vooral gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid van zwangere vrouwen, jonge kinderen en mensen met een verzwakt afweersysteem.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidscommissie van het Europees geneesmiddelenbureau EMA bestudeert onder meer het middel Ozempic omdat er vrees is dat het mogelijk meer risico geeft op een zeldzame oogaandoening. Dat zou kunnen komen door de stof semaglutide die erin is verwerkt.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ddos-aanval die vrijdag opnieuw onder meer academische ziekenhuizen trof, heeft geen invloed gehad op de zorg. Dat komt naar voren uit een rondgang langs de ziekenhuizen. Wel leidde de digitale aanval op een aantal plekken tot een tragere internetverbinding.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Fleur Agema (Volksgezondheid) noemt het "pijnlijk en verdrietig" dat een groot deel van de tandartsen en kaakchirurgen zegt op verzoek gezonde tanden en kiezen te trekken, omdat patiënten mondzorg niet kunnen betalen. Het liefst zou zij de tandartszorg opnemen in het basispakket van de zorgverzekering, maar dat kost 2,7 miljard euro en dat geld is er niet.
1 dag geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De komende vijf tot zeven jaar is ten minste 10 miljard dollar (9,7 miljard euro) nodig om het zorgstelsel in Gaza weer op te bouwen. Alleen in de komende anderhalf jaar is al zo'n 3 miljard dollar nodig, zegt de vertegenwoordiger van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties in Gaza, Rik Peeperkorn. "De behoeften zijn enorm."
1 dag geledenDEN HAAG/ISTANBUL (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders voor vervuilde alcohol in Istanbul, waaraan deze week zeker dertig mensen zijn overleden. Tientallen mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen. Onder de slachtoffers zijn ook buitenlanders.
1 dag geleden