Rechter: verbod staking apotheekmedewerkers dringend noodzakelijk
UTRECHT (ANP) - Het verbod op de aangekondigde staking van apotheekmedewerkers is "dringend noodzakelijk" om de volksgezondheid en kwetsbare mensen te beschermen, meent de rechter. In navolging van de uitspraak eerder op vrijdag deelt de rechtbank nu de argumentatie achter het oordeel.
FNV en CNV hadden stakingen voor loonsverhoging en aandacht voor de werkdruk van apotheekmedewerkers aangekondigd op 23, 24 en 27 december. Daarmee zouden apotheken samen met weekenddagen en kerstdagen in totaal negen dagen gesloten zijn. Dat is te lang, zeiden de Werkgeversvereniging Zelfstandige Openbare Apothekers (WZOA) en de Associatie van Ketenapotheken (ASKA).
De rechter vindt dat de laatste twee partijen "voldoende aannemelijk" hebben gemaakt dat deze lange sluiting een risico oplevert. Patiënten zouden door de sluiting schade - mogelijk zelfs onherstelbare schade - kunnen oplopen aan hun gezondheid als ze niet op tijd de benodigde medicatie krijgen.
De advocaten van de vakbonden vreesden niet voor de veiligheid, noodzakelijke zorg zou tijdens de staking gewaarborgd zijn. Ook zeiden ze dat de apotheken de deuren op de zaterdagen kunnen openen. De voorzieningenrechter is niet overtuigd dat de risico's met deze maatregelen ondervangen zijn.
Meer uit Gezond
SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.
2 dagen geledenEINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
1 week geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
2 weken geleden