Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter verbiedt Wibra bloemenpakket te verkopen na klachten LEGO

Rechter verbiedt Wibra bloemenpakket te verkopen na klachten LEGO

DEN HAAG (ANP) - Wibra moet ophouden met de verkoop van bouwpakketten van dieren en bloemen die veel lijken op producten van LEGO. De Nederlandse budgetwinkelketen maakt met die plastic bouwstenen namelijk inbreuk op het merken- en modelrecht van LEGO, oordeelde de rechtbank in Den Haag. Als Wibra nog een keer de fout ingaat moet het bedrijf per overtreding 10.000 euro betalen.

Het conflict draaide onder andere om een collectie pakketten die Wibra verkocht om plastic bloemfiguren te maken. Die leken volgens LEGO te veel op de eigen pakketten uit de collectie Botanical Collection. Veel moeite lijkt Wibra ook niet te hebben gedaan om te verhullen dat de pakketten die van het Deense speelgoedconcern imiteerden. Op sociale media prezen accounts van de Nederlandse winkelketen de producten aan als "Lego bloemen".

LEGO eiste daarom van Wibra dat de verkoop van die producten direct zou stoppen. Het winkelbedrijf beloofde dat te doen, maar uit het vonnis van de rechtbank blijkt dat LEGO na contact met Wibra nog niet gerust was op de zaak en een kort geding aanspande.

Informatie over herkomst

De voorzieningenrechter beveelt Wibra nu om binnen twee weken LEGO alle informatie te geven die voorhanden is over de herkomst van de namaakblokjes. Dan gaat het onder andere om de distributiekanalen voor de imitatie-LEGO. Ook moet Wibra de bewuste bouwpakketten terughalen bij zakelijke afnemers. De kosten daarvoor zijn voor rekening van het winkelbedrijf.

LEGO staat erom bekend namaakproducten fel te bestrijden met rechtszaken. Bouwpakketten van het Deense bedrijf kosten soms honderden euro's en goedkopere namaak zou het verdienmodel zwaar onder druk zetten.

Uit de handel

Wibra zegt de uitspraak van de rechter te respecteren. "Vanaf het begin hebben wij ons schikkend en coöperatief opgesteld en onmiddellijk actie ondernomen. De betreffende producten zijn uiteraard uit onze winkels verwijderd", reageert het bedrijf per e-mail.

Wat er moet gebeuren met de uit handel genomen producten, is volgens Wibra nog niet bekend. "We hebben eerder voorgesteld om de overgebleven partij bijvoorbeeld aan een kinderziekenhuis te schenken. We zouden het zonde vinden als de producten vernietigd moeten worden, terwijl er genoeg mensen zijn die we er blij mee kunnen maken", schrijft een woordvoerster.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

4 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

5 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

7 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

8 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

10 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

20 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

22 uur geleden