Rechter verbiedt amateurbeelden zonder toestemming op pornosite
AMSTERDAM (ANP) - Pornosite xhamster.com mag geen zogenoemde amateurfilmpjes online hebben staan als niet duidelijk is of er toestemming is gegeven voor het plaatsen ervan door alle mensen die in beeld zijn. Dit heeft de rechtbank Amsterdam besloten in het kort geding dat was aangespannen door Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM).
Xhamster.com krijgt drie weken om filmpjes waarvoor geen toestemming is gegeven door alle mensen in beeld, te verwijderen. Als EOKM dan toch ontdekt dat beeldmateriaal op de site staat zonder toestemming, kan een dwangsom worden opgelegd als de website niet binnen drie werkdagen handelt na melding. De dwangsom bedraagt 10.000 euro per video en kan oplopen tot een maximum van 30.000 euro als de video niet tijdig offline wordt gehaald. Het verbod geldt wereldwijd als op de beelden personen te zien zijn die in Nederland wonen.
De stichting droeg tijdens de behandeling van de zaak aan dat onbekend is of de vrouwen die in de amateurvideo's te zien zijn, toestemming hebben gegeven. Zo kunnen ze bijvoorbeeld slachtoffer zijn geworden van wraakporno of van een hack.
Toestemmingsformulier
Zo was er een video op xhamster.com met de titel ‘lieve pijpbeurt’ waar wel een toestemmingsformulier voor was meegestuurd, maar die kwam van de man van wie alleen het geslachtsdeel in beeld was. EOKM startte de zaak nadat slachtoffers zich bij de hulplijn van de stichting hadden gemeld .
De advocaten van xhamster.com voerden aan dat sinds 2021 met toestemmingsformulieren wordt gewerkt en dat er dus sindsdien geen filmpjes zonder toestemming kunnen worden geplaatst. Op de vraag van de rechter of xhamster.com het dan geen probleem vindt dat dit mogelijk wel het geval is met filmpjes van vóór 2021, zeiden de advocaten dat dit niet meer te controleren valt. "Daar zijn het te veel video's voor."
Xhamster.com beraadt zich nog op een eerste reactie.
Meer uit Binnenland
OOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - De politie is een groot onderzoek gestart naar een ernstig geweldsincident ergens in een buitengebied tussen Veldhoven en Waalre (Noord-Brabant). Een jonge vrouw is daar dinsdagavond het slachtoffer van geworden, meldt de politie. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en ook is niet helder waar het incident zich heeft voorgedaan. De politie zoekt daarom informatie en camerabeelden.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Ook vrijdag zaten er nog asielzoekers in het asielzoekerscentrum in Hardenberg. Opvangorgaan COA moet daarom voor de derde dag op rij een dwangsom van 55.000 euro betalen aan de Overijsselse gemeente. Die wil dat de opvang sluit, omdat de overeenkomst en de vergunning begin maart zijn verlopen.
2 uur geleden