Rechter verbiedt amateurbeelden zonder toestemming op pornosite
AMSTERDAM (ANP) - Pornosite xhamster.com mag geen zogenoemde amateurfilmpjes online hebben staan als niet duidelijk is of er toestemming is gegeven voor het plaatsen ervan door alle mensen die in beeld zijn. Dit heeft de rechtbank Amsterdam besloten in het kort geding dat was aangespannen door Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM).
Xhamster.com krijgt drie weken om filmpjes waarvoor geen toestemming is gegeven door alle mensen in beeld, te verwijderen. Als EOKM dan toch ontdekt dat beeldmateriaal op de site staat zonder toestemming, kan een dwangsom worden opgelegd als de website niet binnen drie werkdagen handelt na melding. De dwangsom bedraagt 10.000 euro per video en kan oplopen tot een maximum van 30.000 euro als de video niet tijdig offline wordt gehaald. Het verbod geldt wereldwijd als op de beelden personen te zien zijn die in Nederland wonen.
De stichting droeg tijdens de behandeling van de zaak aan dat onbekend is of de vrouwen die in de amateurvideo's te zien zijn, toestemming hebben gegeven. Zo kunnen ze bijvoorbeeld slachtoffer zijn geworden van wraakporno of van een hack.
Toestemmingsformulier
Zo was er een video op xhamster.com met de titel ‘lieve pijpbeurt’ waar wel een toestemmingsformulier voor was meegestuurd, maar die kwam van de man van wie alleen het geslachtsdeel in beeld was. EOKM startte de zaak nadat slachtoffers zich bij de hulplijn van de stichting hadden gemeld .
De advocaten van xhamster.com voerden aan dat sinds 2021 met toestemmingsformulieren wordt gewerkt en dat er dus sindsdien geen filmpjes zonder toestemming kunnen worden geplaatst. Op de vraag van de rechter of xhamster.com het dan geen probleem vindt dat dit mogelijk wel het geval is met filmpjes van vóór 2021, zeiden de advocaten dat dit niet meer te controleren valt. "Daar zijn het te veel video's voor."
Xhamster.com beraadt zich nog op een eerste reactie.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
2 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
5 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
6 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
7 uur geleden