Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter verbiedt amateurbeelden zonder toestemming op pornosite

Rechter verbiedt amateurbeelden zonder toestemming op pornosite

AMSTERDAM (ANP) - Pornosite xhamster.com mag geen zogenoemde amateurfilmpjes online hebben staan als niet duidelijk is of er toestemming is gegeven voor het plaatsen ervan door alle mensen die in beeld zijn. Dit heeft de rechtbank Amsterdam besloten in het kort geding dat was aangespannen door Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM).

Xhamster.com krijgt drie weken om filmpjes waarvoor geen toestemming is gegeven door alle mensen in beeld, te verwijderen. Als EOKM dan toch ontdekt dat beeldmateriaal op de site staat zonder toestemming, kan een dwangsom worden opgelegd als de website niet binnen drie werkdagen handelt na melding. De dwangsom bedraagt 10.000 euro per video en kan oplopen tot een maximum van 30.000 euro als de video niet tijdig offline wordt gehaald. Het verbod geldt wereldwijd als op de beelden personen te zien zijn die in Nederland wonen.

De stichting droeg tijdens de behandeling van de zaak aan dat onbekend is of de vrouwen die in de amateurvideo's te zien zijn, toestemming hebben gegeven. Zo kunnen ze bijvoorbeeld slachtoffer zijn geworden van wraakporno of van een hack.

Toestemmingsformulier

Zo was er een video op xhamster.com met de titel ‘lieve pijpbeurt’ waar wel een toestemmingsformulier voor was meegestuurd, maar die kwam van de man van wie alleen het geslachtsdeel in beeld was. EOKM startte de zaak nadat slachtoffers zich bij de hulplijn van de stichting hadden gemeld .

De advocaten van xhamster.com voerden aan dat sinds 2021 met toestemmingsformulieren wordt gewerkt en dat er dus sindsdien geen filmpjes zonder toestemming kunnen worden geplaatst. Op de vraag van de rechter of xhamster.com het dan geen probleem vindt dat dit mogelijk wel het geval is met filmpjes van vóór 2021, zeiden de advocaten dat dit niet meer te controleren valt. "Daar zijn het te veel video's voor."

Xhamster.com beraadt zich nog op een eerste reactie.

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

2 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

2 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

2 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

3 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

4 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

4 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

5 uur geleden