Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter verbiedt 24-uursstaking KLM-personeel op Schiphol

Rechter verbiedt 24-uursstaking KLM-personeel op Schiphol

HAARLEM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag zaterdag niet 24 uur lang staken, oordeelt de rechtbank in Haarlem. Vakbonden FNV en CNV kondigden de actie op Schiphol aan om hun eisen voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM spande een kort geding aan omdat de luchtvaartmaatschappij de actie te ver vindt gaan. De rechter oordeelt dat de staking te ingrijpend is door alle mogelijke veiligheidsproblemen die op Schiphol kunnen ontstaan.

De rechter had bij het oordeel vooral oog voor de zorgen die Schiphol had geuit. Advocaten voor de luchthaven zeiden dat er grote problemen ontstaan als grondpersoneel vliegtuigen niet versleept, waardoor het terrein voor toestellen dichtslibt en passagiers in vliegtuigen en de vertrekhallen moeten wachten. De rechter was het met Schiphol eens dat de veiligheidsrisico's daardoor onaanvaardbaar zijn, ook omdat het bij de douane voor extra druk op de marechaussee zou zorgen die door de NAVO-top al veel werk had. Daarom moet volgens de voorzieningenrechter het grondrecht om te mogen staken in dit geval worden ingeperkt.

De rechter had bij het oordeel oog voor de zorgen die Schiphol had geuit. Advocaten voor de luchthaven zeiden dat er grote problemen ontstaan als grondpersoneel vliegtuigen niet versleept, waardoor het terrein voor aankomende vluchten dichtslibt en passagiers in vliegtuigen en de vertrekhallen moeten wachten. De veiligheidsrisico's zouden daardoor onaanvaardbaar zijn, ook omdat het extra druk op de marechaussee zou zetten die door de NAVO-top al veel werk had.

De rechter ging niet mee in het argument van de vakbonden dat een 24-uursstaking juist veiliger is dan kortere acties, als KLM tenminste alle vluchten afstopt en er dus geen reizigers of vliegtuigen naar Schiphol hoeven. KLM en Schiphol zeiden tijdens de zitting dat de luchthaven nooit helemaal leeg zal zijn. Bovendien vreesde operationeel topvrouw Patricia Vitalis van Schiphol dat passagiers toch naar het vliegveld komen om alsnog een vliegreis te kunnen regelen, wat tot chaos zou leiden.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

5 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

7 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

9 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

9 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

10 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

11 uur geleden