Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter: uitgever schond privacy Meghan met publicatie brief

Rechter: uitgever schond privacy Meghan met publicatie brief

LONDEN (ANP) - Meghan, de vrouw van prins Harry, heeft een belangrijke winst geboekt in het proces tegen Associated Newspaper Limited (ANL), de uitgever van de tabloids The Daily Mail en The Mail on Sunday. Het hooggerechtshof in Londen heeft donderdag vastgesteld dat met de publicatie van de veelbesproken brief van Meghan aan haar vader inderdaad haar privacy werd geschonden.

De rechter stelde dat het van Meghan een redelijke aanname was dat de inhoud van de brief privé zou blijven. Openbaarmaking diende "geen noodzakelijk" doel maar was "overduidelijk overdreven en dus onwettig".

ANL heeft met de publicatie ook inbreuk gemaakt op het auteursrecht van de hertogin van Sussex. Voor de artikelen in The Mail on Sunday werd een groot en belangrijk deel van de brief gekopieerd. Het is volgens de rechter nog wel de vraag of Meghan de enige auteur was of dat ook Jason Knauf, de voormalige communicatiesecretaris van de Sussexes, aan de brief meewerkte.

Handgeschreven brief

Meghan stuurde de handgeschreven brief aan haar van haar vervreemde vader Thomas Markle na haar huwelijk in mei 2018. Daarin schreef ze onder meer dat hij haar hart in een miljoen stukjes had gebroken.

De advocaten van ANL betoogden eerder dat Meghan ervan uit had kunnen gaan dat de brief in de toekomst gepubliceerd kon worden. Omdat de hertogin op dat moment actief lid was van de koninklijke familie, zou publicatie van de brief van relevant maatschappelijk belang zijn.

Een definitieve uitspraak wordt volgende maand verwacht.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne en VS verfijnen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.

15 minuten geleden
Rutte verwacht extra geld voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.

20 minuten geleden
Waakhond verwijt politie falen bij Hillsborough-stadionramp

SHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.

26 minuten geleden
Hondurese oud-president vrijgelaten na gratie van Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.

28 minuten geleden
Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

3 uur geleden