Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie
GEORGETOWN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fox News is op de vingers getikt door de rechter omdat het informatie zou hebben achtergehouden in een rechtszaak. De rechter legt de nieuwszender volgens The New York Times een sanctie op in een zaak die is aangespannen door een stemmachinefabrikant. Die beschuldigt Fox van smaad en eist 1,6 miljard dollar.
De rechter opent waarschijnlijk een onderzoek of de Amerikaanse zender nog meer informatie heeft achtergehouden. Nu moet Fox in elk geval de kosten vergoeden van Dominion Voting System, de stemmachinefabrikant, als die door de nieuwe informatie opnieuw met verklaringen moet komen.
Dominion heeft Fox aangeklaagd, omdat die heeft bericht dat de stemmachines in 2020 werden gebruikt voor verkiezingsfraude, toen Donald Trump verloor van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen. Volgens het Amerikaans-Canadese bedrijf wist de redactie van Fox dat daar geen bewijs voor was en dat het zelfs "totale onzin" was. De zender beroept zich op de persvrijheid en stelt in zijn eigen rechtbankpapieren dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.
Fox News en Dominion treffen elkaar komende maandag in de rechtbank. Bronnen zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Fox-voorzitter Rupert Murdoch waarschijnlijk meteen die dag zal worden opgeroepen als getuige.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
51 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
1 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij zou de machinist om het leven zijn gekomen, meldt France Bleu op basis van reddingswerkers. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op Saudi-Arabië is de petrochemische industrie getroffen in de oostelijke stad Jubail. Dat meldt een bron ter plekke aan het persbureau AFP. "Een aanval veroorzaakte brand bij de SABIC-fabrieken in Jubail. Het geluid van de explosies was erg hard", aldus de bron. Die doelde met SABIC op het concern Saudi Basic Industries Corporation.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
3 uur geleden