Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie

Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie

GEORGETOWN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fox News is op de vingers getikt door de rechter omdat het informatie zou hebben achtergehouden in een rechtszaak. De rechter legt de nieuwszender volgens The New York Times een sanctie op in een zaak die is aangespannen door een stemmachinefabrikant. Die beschuldigt Fox van smaad en eist 1,6 miljard dollar.

De rechter opent waarschijnlijk een onderzoek of de Amerikaanse zender nog meer informatie heeft achtergehouden. Nu moet Fox in elk geval de kosten vergoeden van Dominion Voting System, de stemmachinefabrikant, als die door de nieuwe informatie opnieuw met verklaringen moet komen.

Dominion heeft Fox aangeklaagd, omdat die heeft bericht dat de stemmachines in 2020 werden gebruikt voor verkiezingsfraude, toen Donald Trump verloor van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen. Volgens het Amerikaans-Canadese bedrijf wist de redactie van Fox dat daar geen bewijs voor was en dat het zelfs "totale onzin" was. De zender beroept zich op de persvrijheid en stelt in zijn eigen rechtbankpapieren dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.

Fox News en Dominion treffen elkaar komende maandag in de rechtbank. Bronnen zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Fox-voorzitter Rupert Murdoch waarschijnlijk meteen die dag zal worden opgeroepen als getuige.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

5 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

5 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

7 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

8 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

8 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

9 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

10 uur geleden