Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie
GEORGETOWN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fox News is op de vingers getikt door de rechter omdat het informatie zou hebben achtergehouden in een rechtszaak. De rechter legt de nieuwszender volgens The New York Times een sanctie op in een zaak die is aangespannen door een stemmachinefabrikant. Die beschuldigt Fox van smaad en eist 1,6 miljard dollar.
De rechter opent waarschijnlijk een onderzoek of de Amerikaanse zender nog meer informatie heeft achtergehouden. Nu moet Fox in elk geval de kosten vergoeden van Dominion Voting System, de stemmachinefabrikant, als die door de nieuwe informatie opnieuw met verklaringen moet komen.
Dominion heeft Fox aangeklaagd, omdat die heeft bericht dat de stemmachines in 2020 werden gebruikt voor verkiezingsfraude, toen Donald Trump verloor van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen. Volgens het Amerikaans-Canadese bedrijf wist de redactie van Fox dat daar geen bewijs voor was en dat het zelfs "totale onzin" was. De zender beroept zich op de persvrijheid en stelt in zijn eigen rechtbankpapieren dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.
Fox News en Dominion treffen elkaar komende maandag in de rechtbank. Bronnen zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Fox-voorzitter Rupert Murdoch waarschijnlijk meteen die dag zal worden opgeroepen als getuige.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
10 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
10 uur geleden