Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie

Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie

GEORGETOWN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fox News is op de vingers getikt door de rechter omdat het informatie zou hebben achtergehouden in een rechtszaak. De rechter legt de nieuwszender volgens The New York Times een sanctie op in een zaak die is aangespannen door een stemmachinefabrikant. Die beschuldigt Fox van smaad en eist 1,6 miljard dollar.

De rechter opent waarschijnlijk een onderzoek of de Amerikaanse zender nog meer informatie heeft achtergehouden. Nu moet Fox in elk geval de kosten vergoeden van Dominion Voting System, de stemmachinefabrikant, als die door de nieuwe informatie opnieuw met verklaringen moet komen.

Dominion heeft Fox aangeklaagd, omdat die heeft bericht dat de stemmachines in 2020 werden gebruikt voor verkiezingsfraude, toen Donald Trump verloor van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen. Volgens het Amerikaans-Canadese bedrijf wist de redactie van Fox dat daar geen bewijs voor was en dat het zelfs "totale onzin" was. De zender beroept zich op de persvrijheid en stelt in zijn eigen rechtbankpapieren dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.

Fox News en Dominion treffen elkaar komende maandag in de rechtbank. Bronnen zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Fox-voorzitter Rupert Murdoch waarschijnlijk meteen die dag zal worden opgeroepen als getuige.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

21 minuten geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israƫlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

2 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

2 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

2 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

4 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

5 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geƫmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

6 uur geleden