Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie

Rechter tikt Fox News op de vingers om achterhouden informatie

GEORGETOWN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fox News is op de vingers getikt door de rechter omdat het informatie zou hebben achtergehouden in een rechtszaak. De rechter legt de nieuwszender volgens The New York Times een sanctie op in een zaak die is aangespannen door een stemmachinefabrikant. Die beschuldigt Fox van smaad en eist 1,6 miljard dollar.

De rechter opent waarschijnlijk een onderzoek of de Amerikaanse zender nog meer informatie heeft achtergehouden. Nu moet Fox in elk geval de kosten vergoeden van Dominion Voting System, de stemmachinefabrikant, als die door de nieuwe informatie opnieuw met verklaringen moet komen.

Dominion heeft Fox aangeklaagd, omdat die heeft bericht dat de stemmachines in 2020 werden gebruikt voor verkiezingsfraude, toen Donald Trump verloor van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen. Volgens het Amerikaans-Canadese bedrijf wist de redactie van Fox dat daar geen bewijs voor was en dat het zelfs "totale onzin" was. De zender beroept zich op de persvrijheid en stelt in zijn eigen rechtbankpapieren dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.

Fox News en Dominion treffen elkaar komende maandag in de rechtbank. Bronnen zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Fox-voorzitter Rupert Murdoch waarschijnlijk meteen die dag zal worden opgeroepen als getuige.

Meer uit Buitenland

Bangladesh na verdrijving leider weer naar de stembus

DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.

44 minuten geleden
Rutte sust zorgen Oost-Europeanen dat blik NAVO noordwaarts gaat

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."

46 minuten geleden
Noodweer legt openbare leven Spaanse regio Catalonië lam

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.

54 minuten geleden
VK levert half miljard euro voor luchtverdediging voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.

1 uur geleden
Oekraïne meldt grote aanval, stroomuitval in Kyiv en Odesa

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.

1 uur geleden
Zweden schaft extra wapens aan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.

1 uur geleden
Nederlandse verkenningsdrone-missie halfjaar langer in Roemenië

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.

2 uur geleden