Rechter straft beveiligers Brunswijk voor mishandeling journalist
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse journalist Jason Pinas heeft de zaak tegen drie lijfwachten van vicepresident Ronnie Brunswijk gewonnen. De rechter besliste dinsdag dat Pinas niets misdaan had en dat de lijfwachten hem onnodig hard aanpakten toen hij dicht bij de auto van Brunswijk kwam.
Ruim een half jaar geleden werd Pinas hardhandig aangepakt toen hij volgens de beveiligers van Brunswijk probeerde in de auto van de vicepresident te komen. Toen hij enkele foto’s maakte, pakten de lijfwachten ook zijn telefoon af.
De rechter legde de beveiligers drie maanden voorwaardelijke celstraf en drie jaar proeftijd op. Pinas kreeg een schadevergoeding toegewezen van 28.000 Surinaamse dollar, een kleine 1250 euro. De rechter stond er ook op dat de lijfwachten in de rechtszaal hun excuses aan Pinas aanboden. Dat is ook gebeurd, zo meldt Pinas aan het ANP.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
1 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
5 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
6 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
11 uur geleden