Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter stelt vonnis in zwijggeldzaak Trump uit tot 18 september

Rechter stelt vonnis in zwijggeldzaak Trump uit tot 18 september

NEW YORK (ANP) - De rechtbank in New York heeft de veroordeling van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump in een recente strafzaak tegen hem uitgesteld tot 18 september, melden Amerikaanse media. Trump is in die zaak al schuldig bevonden, maar zijn strafmaat is nog niet vastgesteld.

Het uitstel was verwacht, nadat het Openbaar Ministerie in New York eerder op dinsdag akkoord was gegaan met een verzoek tot uitstel van Trumps advocaten. De Republikeinse presidentskandidaat zou oorspronkelijk zijn straf op 11 juli horen. De nieuwe datum is wel nog voor de presidentsverkiezingen van 5 november.

Trump werd schuldig bevonden aan het vervalsen van bedrijfsgegevens om een seksschandaal tijdens zijn presidentiële campagne van 2016 te verdoezelen. Hij betaalde zwijggeld aan de pornoster Stormy Daniels, die beweert in 2006 seks met hem te hebben gehad. Trump riskeert vier jaar gevangenisstraf. Hij kan ook een paar weken gevangenisstraf of een voorwaardelijke straf krijgen, schrijft The New York Times.

Onschendbaarheid

Maandag bepaalde het Hooggerechtshof dat een president aanspraak maakt op "absolute" presidentiële onschendbaarheid voor handelingen die hij vanuit zijn grondwettelijke taak als president uitvoert, maar niet voor handelingen als privépersoon. Hoewel de zwijggeldzaak draait om persoonlijke activiteiten tijdens zijn campagne, hadden Trumps advocaten aangevoerd dat de strafzaak tegen hem deels was gebaseerd op bewijsmateriaal uit zijn tijd in het Witte Huis.

Dat was volgens Trumps advocaten reden om het oordeel dat hun cliënt schuldig is terzijde te schuiven en de bepaling van de strafmaat uit te stellen. Aanklagers gingen alleen akkoord met het uitstel, dat de rechter dus nu verleend heeft.

Meer uit Buitenland

Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.

19 minuten geleden
Poetin overweegt net als Trump kernwapens te testen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.

1 uur geleden
Rutte tracht zorgen over terugtrekking VS uit Roemenië te sussen

BOEKAREST (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte probeert zorgen over de Amerikaanse terugtrekking uit Roemenië te sussen. Die doet niets af aan de Amerikaanse toewijding aan de verdediging van Europa, bezweert hij op bezoek in Roemenië. Of andere bondgenoten in het gat springen dat de Amerikanen achterlaten, wil hij niet zeggen.

2 uur geleden
Ex-president Bolivia mag van rechters gevangenis verlaten

LA PAZ (ANP/RTR/AFP) - De hoogste rechters van het Zuid-Amerikaanse Bolivia hebben de vrijlating bevolen van voormalig president Jeanine Añez. Het hooggerechtshof zette een streep door de tien jaar cel die de rechtse politica in 2022 had gekregen, onder meer voor een vermeend complot om rivaal en voorganger Evo Morales af te zetten.

2 uur geleden
Belgische veiligheidsdienst: Rusland vrijwel zeker achter drones

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische veiligheidsdiensten stellen dat Rusland zeer waarschijnlijk achter de recente drone-incidenten zit. Dat is woensdagochtend besproken op een voorbereidende vergadering van de Nationale Veiligheidsraad van donderdag, verneemt persagentschap Belga uit goede bron.

3 uur geleden
Negen doden bij grote vliegtuigcrash VS

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Bij een dodelijke vliegtuigcrash bij de luchthaven van Louisville, Kentucky, zijn zeker negen mensen om het leven gekomen. Dat meldt burgemeester Craig Greenberg van de stad op X. Elf mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Oekraïne wil snel af van Russische benaming muntgeld

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense centrale bank heeft bekendgemaakt dat het muntgeld dat al eeuwen kopeke heet, een Oekraïense naam krijgt: de sjah. Oekraïne wil af van de naam van de Oekraïense cent, kopeke, omdat die uit Rusland komt.

4 uur geleden