Rechter stelt PSV in het gelijk, maar fans gaan niet mee naar PSG
ALKMAAR (ANP) - PSV heeft het kort geding dat was aangespannen tegen het weren van de Eindhovense fans rondom de Champions League-wedstrijd van dinsdag tegen Paris Saint-Germain gewonnen. Dat betekent echter niet dat PSV alsnog supporters mee mag nemen, meldt de landskampioen.
"Door de winst in het kort geding is de reputatie van PSV en haar supporters gezuiverd en dat stemt uiteraard tot tevredenheid. Ook met het oog op de wedstrijd tegen Stade Brest in december is dat een belangrijk signaal", aldus PSV. "Het feit blijft dat door binnenlandse veiligheidsissues, waarover door de Fransen meer informatie met PSV gedeeld is, de veiligheid van meereizende PSV'ers allesbehalve gegarandeerd kan worden. Een aantal restricties blijft echter overeind, zoals een gebiedsverbod en de vrijheid om je te uiten als PSV-fan. Voor de wedstrijd van dinsdag betekent dat dat PSV het sowieso zonder de steun van de eigen aanhang moet stellen."
PSV hoorde maandag dat de 2000 fans die al een kaartje hadden gekocht niet welkom zijn. De Franse politie beroept zich volgens PSV op ongeregeldheden met supporters uit het verleden, met name rond de wedstrijd tegen RC Lens een jaar geleden. PSV was boos omdat de club voor de ongeregeldheden in Lens al is gestraft.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
8 uur geleden