Rechter: staking Zweeds postbedrijf tegen Tesla mag doorgaan
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft bij een rechtbank in Zweden te horen gekregen dat een staking bij postbedrijf Postnord tegen de elektrische autobouwer mag doorgaan. Dat betekent dat Tesla nog altijd geen kentekenplaten kan ontvangen, wat tot vertraging kan leiden bij het afleveren van auto's.
De staking door medewerkers van Postnord betreft een solidariteitsactie, waarmee zij zich bij stakingen van Zweedse automonteurs en havenmedewerkers hebben gevoegd. Die groepen hebben het werk neergelegd omdat Tesla weigert een collectieve loonovereenkomst met de monteurs te tekenen. Met de staking van het postbedrijf worden post en pakketten niet langer bezorgd bij Tesla-werkplaatsen. Postnord is echter het enige bedrijf dat kentekenplaten kan leveren. Op grond van een aanbestedingscontract zijn alle Zweedse overheidsinstanties namelijk verplicht dit postbedrijf te gebruiken.
Tesla-topman Elon Musk heeft eerder al zijn verontwaardiging uitgesproken over de stakingen in Zweden, waar inmiddels ook Deens havenarbeiders en chauffeurs zich bij hebben aangesloten. Hij noemde de gevolgen daarvan "krankzinnig". Om de blokkade bij Postnord op te heffen, spande Tesla een rechtszaak aan. Maar volgens de rechter heeft de fabrikant niet kunnen overtuigen "waarom het bedrijf schade zou lijden als deze pakketten niet zouden worden bezorgd".
De uitspraak van de rechter volgt daags nadat een andere Zweedse rechter een eerdere uitspraak introk. Daardoor is het voor Tesla nu ook onmogelijk om de kentekenplaten rechtstreeks van de producent af te nemen.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
12 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
14 uur geleden