Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter staat pro-Palestijnse demonstratie op Dam niet toe

Rechter staat pro-Palestijnse demonstratie op Dam niet toe

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers mogen zaterdagmiddag geen demonstratie houden op de Dam in Amsterdam. Dat is de uitkomst van een kort geding dat vrijdagmiddag werd gevoerd in de rechtbank in Amsterdam.

De Internationale Socialisten spanden het geding aan nadat hun geplande protest op de Dam door de gemeente werd verboden. De burgemeester en de politie vinden het te risicovol op de drukste winkeldag van het jaar.

Amsterdam heeft de organisatie voorgesteld de demonstratie te laten beginnen bij de Stopera, waarna de betogers een protestmars kunnen lopen naar het Museumplein. De organisatie verwacht vijfhonderd deelnemers, maar gemeente en politie houden rekening met enkele duizenden.

Motivatie

De voorzieningenrechter "ziet de belangen" van de betogers, zo staat te lezen in een motivatie. De rechter is echter van oordeel "dat op dit moment het belang van de burgemeester om onbeheersbare wanordelijkheden te voorkomen zwaarder weegt dan het belang van verzoekster om de demonstratie op de Dam te laten starten".

De organisatie is "heel erg teleurgesteld" over de uitspraak, liet een woordvoerster weten. "Zeker omdat een van de redenen van de demonstratie de inperking van het demonstratierecht is. We hadden goede hoop op de uitkomst, net zoals onze advocaat." Zij laat verder weten dat de organisatie het protest zaterdag wil laten doorgaan, maar dan op een alternatieve locatie. Over waar dat zal zijn, voert de organisatie overleg met de gemeente en politie en wordt later bekendgemaakt.

Donderdag was er een pro-Joodse manifestatie bij de Stopera in Amsterdam. Die betoging stond ook gepland op de Dam, maar moest eveneens uitwijken. Tijdens de betoging was er daarom kritiek te horen op burgemeester Femke Halsema.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

36 minuten geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

1 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

2 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

2 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

3 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

3 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

4 uur geleden