Rechter spreekt snelwandelkampioen Schwazer vrij van doping
BOLZANO (ANP/AFP/RTR) - Voormalig olympisch kampioen snelwandelen Alex Schwazer zal niet strafrechterlijk worden vervolgd voor doping. Volgens een rechtbank in Bolzano is er zeer waarschijnlijk geknoeid met zijn urinestaal waarin verboden middelen werden aangetroffen.
Schwazer veroverde in 2008 de olympische titel op de 50 kilometer snelwandelen. De Italiaan werd in 2012 voor drie jaar en negen maanden geschorst nadat hij was betrapt op het gebruik van epo. Na die schorsing keerde hij terug en greep in 2016 de wereldtitel. De Olympische Spelen in Rio miste hij omdat voor acht jaar werd geschorst wegens een tweede dopingovertreding.
Schwazer testte positief op anabole steroïden bij een heranalyse van een urinestaal dat op 1 januari 2016 was afgenomen en in eerste instantie negatief bleek. Onderzoeksrechter Walter Pelino stelde dat de urinestaal zeer waarschijnlijk is gemanipuleerd "met als doel een positief resultaat te verkrijgen en de atleet in diskrediet te brengen." Hij sprak de snelwandelaar vrij "omdat hij de misdaad niet heeft gepleegd."
De 36-jarige Schwazer is blijven trainen in de hoop deel te nemen aan de Olympische Spelen in Tokio. "Ik zou mijn carrière graag willen beëindigen zoals ik wil, niet zoals anderen wilden", verklaarde hij.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
12 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden